Uostamiestyje – pirmasis šviesų festivalis

sviesu festivalisDu vasario savaitgalius uostamiestį nušvies pirmasis Klaipėdoje šviesų festivalis. Renginio organizatoriai klaipėdiečius kvies naujai atrasti miestą tamsiuoju paros metu. Įvairios projekcijos ir instaliacijos nušvies senamiesčio bei miesto centro pastatus, ant jų bus galima transliuoti  sveikinimus mylimam žmogui ir Lietuvai.

Nauja renginių sfera

Vasario 6-7 bei 15-16 dienomis uostamiestyje bus surengtas pirmasis Klaipėdos šviesų festivalis. Du savaitgalius klaipėdiečiai bus kviečiami naujai atrasti ir pažinti miesto vietas bei pastatus ir inovatyviai pažymėti šaliai svarbias datas.

„Klaipėda metus pradeda su nauju renginių ciklu ir įžengia į naują renginių sferą, kuri iki šiol nebuvo atspindėta“, – pastebėjo įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Įtaigos kūrybos vadovė Goda Giedraitytė pastebėjo, jog tamsiuoju metu laiku mieste stinga gyventojus viliojančių ir atraktyvių renginių, todėl Klaipėdos šviesų festivaliui ir pasirinkta būtent tokia data.

„Norėjome, kad festivalis išsitemptų laike ir šviesos mieste būtų kuo daugiau, o gyventojai dažniau išeitų ir pasigrožėtų savo miestu“, – idėjos gimimą apibūdino G.Giedraitytė.

Šviesos nutvieks du savaitgalius

Vasario 6-7 renginių tema bus „Kitoks Klaipėdos senamiestis“. Du vakarus gyventojai bus kviečiami stebėti projektų, instaliacijų ir vaizdo projekcijų senamiestyje. Vasario 14-15-ąją festivalis iš senamiesčio pasitrauks arčiau Klaipėdos tiltų, o pagrindiniu festivalio centru taps Klaipėdos muzikinio teatro fasadas. Šių dienų renginius vienys „Meilės eilės artimui ir tėvynei“ tema.

Gyventojai ir miesto svečiai galės išsiųsti meilės žinutę, skirtą artimam žmogui ar Lietuvai, kuri sužibs ant Klaipėdos muzikinio teatro pastato.

Šviesos projektus uostamiesčiui kurs šviesų projekcijų kūrėjai iš Vilniaus bei Klaipėdos.

Sušvis pastatai ir dangus

Pirmąjį festivalio savaitgalį svarbiausiu akcentu taps instaliacijos ant „Žvejų baro“ pastato. Spalvingos projekcijos nušvies Turgaus g. Rengiant Klaipėdos šviesų festivalį prisidėjo ir Vilniaus dailės akademijos studentai. Jų sukurta originali šviesos instaliacija nuspalvins Klaipėdos fakulteto stadioną. Renginių metu naujai pažinti miestą kvies ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

„Kartu su Mažosios Lietuvos muziejumi bus galima senamiestį atrasti iš senų atviručių. Būnant realiose vietose bus galima pamatyti, kaip jos atrodė anksčiau“, – pasakojo kūrybos vadovė.

Nušviečiant miestą prisidės ir Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centras kartu su Henriku Žižiu, jų kūrinys papuoš centro pastatą. Dar vėliau dangų nutvieks šviečiančių žibintų švieselės. Šį reginį miestelėnams padovanos E.Balsio menų gimnazijos auklėtiniai.

Kvies prisipažinti meilėje

Antrąjį festivalio savaitgalį gyventojai ne tik mėgausis renginių ir reginių gausa, bet ir patys galės prisidėti juos kuriant.Renginio organizatorių teigimu, kiekvienas apsilankęs festivalyje bus kviečiamas papasakoti savo meilės istoriją. Tai renginių lankytojai galės padaryti dviem būdais – trumpąja žinute arba socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje „Jūros šventė“.

Vasario 14 d. bus laukiama meilės prisipažinimų savo artimiesiems, o vasario 15 d. – šiltų žodžių, skirtų Lietuvai. Jos bus transliuojamos ant svarbiausio vasario 14-15 d. renginių statinio – Klaipėdos muzikinio teatro, fasado. Žinutes bus galima išsiųsti tiesiai iš įvykių sūkurio, mat Atgimimo aikštėje veiks nemokamas bevielis internetas.

Paskutinįjį festivalio savaitgalį šviesos atgaivins ir uostamiesčio tiltus, Danės krantines, o teatro aikštėje čiurlens šviesų ir garsų fontanas.

Lydės gidai

Pirmasis, ir, organizatorių teigimu, Lietuvoje dar nematytas šviesų festivalis miestui atsies 180 tūkst. litų. Tikimasi, kad šis renginys taps tradiciniu. Nors antrąjį savaitgalį uostamiesčio renginiams ir antrins Palangoje vyksianti Stintų šventė, organizatoriai nesibaimina, jog gali trūkti lankytojų.

„Stintomis gyventojai galės pasimėgauti dieną, o vakare – Klaipėdos šviesų festivaliu“, – pastebėjo G.Giedraitytė.

Siekiant, jog gyventojai į nušviestą miestą pažvelgtų naujai ir nepraleistų įstabių renginių, smalsiausiųjų grupes lydės gidai. Tiesa, šiomis ekskursijomis mėgausis tik užsiregistravusieji. Artimiausiomis dienomis planuojama pradėti platinti ir šventės žemėlapius, kur bus nurodyti visi suplanuoti renginiai.

Organizatoriai džiaugėsi, kad prie pirmosios tokios iniciatyvos prisijungė ir uostamiesčio verslininkai, padėsiantys platinti visą reikalingą su renginiu susijusią informaciją bei kviesiantys netradiciškai pasimėgauti arbatos ar kavos puodeliu.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO PROGRAMA IR ŽEMĖLAPIS.