Uosto direktorius politikams pelno nežada

UOSTAS VISINSKO__INFO_2Savivaldybės ekonomikos ir finansų komitetas pasikvietė UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, valdančios Šilutės uostą, vadovą Rimgaudą Višinską, išklausyti informaciją apie uosto veiklą ir perspektyvas.
Grynasis 2019 metų uosto veiklos pelnas – 994 Eur, o R. Višinskas dėl nedidelės apyvartos nežada didesnių pelnų – svarbu, kad uostas veikia ir išlaiko ten dirbančius žmones.

Pristatė uosto paslaugas

Pagal Koncesijos sutartį, UAB „Kintai“ ir jo įsteigta kontroliuojama įmonė UAB „Šilutės vandens turizmo centras“ Šilutės prieplaukoje (uoste) teikia paslaugas, susijusias su vandens turizmu: laivų švartavimosi ir stovėjimo, slipo, laivų nuleidimo – iškėlimo, automobilių stovėjimo aikštelės, laivų saugojimo elingo pastate ir ant kranto paslaugas, elektros energijos ir vandens tiekimo į laivus bei buitines paslaugas (virtuvė, WC, dušas, šiukšlių surinkimas), vandens turizmo informacijos ir degalų kolonėlės paslaugas – prekiauja kuru.
UOSTAS VISINSKO__INFO_1
Pasak R. Višinsko, įmonė „Šilutės vandens turizmo centras“ 2019 metų plaukiojimo sezono metu su laivų savininkais sudarė 104 laivų švartavimosi ir stovėjimo paslaugų sutartis. Iš viso Šilutės uoste yra 100 laivų švartavimosi vietų. Laivų laikymo trukmė vasaros sezono metu skirtinga – nuo 1 mėnesio iki 5 mėnesių. Žiemos laikotarpiu laivai saugomi dviejuose elinguose. Šilutės prieplauką per 2019 metų plaukiojimo sezoną aplankė daug laivų iš kitų Lietuvos uostų – prieplaukų ir užsienio šalių.

Šilutės uostas svarbus rajono reprezentacinis objektas, pritraukiantis daug ne tik vietinių gyventojų, bet ir rajoną lankančių turistų. Atvykstantiems svečiams ir vietiniams teikiama informacija apie uoste teikiamas paslaugas, laivų judėjimo grafikus, galimybes užsisakyti laivus pramoginėms ir pažintinėms ekskursijoms po Nemuno deltą, Kuršių marias, Nidą, informuojama apie apgyvendinimo galimybes ir lankytinus objektus.
Pagal vandens turizmo centro pateiktą pajamų ir išlaidų suvestinę už 2019 metus, vykdant Koncesijos sutartį gauta 43 796 Eur įplaukų, patirta 49 297 Eur išlaidų. UAB „Kintai“ investicija 2019 metais – 6 670 Eur. Grynasis metų pelnas 994 Eur.

Kalbėdamas apie uosto veiklos perspektyvas R. Višinskas minėjo, kad į tai kitoms Savivaldybės įmonėms ir bendrovėms reikėtų žiūrėti, kaip į įmonę, su kuria reikia dirbti ir kartu uždirbti. Jo nuomone, įmonės galėtų uosto paslaugas įtraukti į savo projektus ir kartu gauti daugiau pinigų. „Gal tuomet ir liks lėšų, kurias bus galima pasidalinti su Savivaldybe“, – sakė jis, baigdamas uosto veiklos pristatymą politikams.

Piktinosi, kad uostas uždarytas

Savivaldybės politikai, išklausę Šilutės uosto vadovo R. Višinsko informaciją apie uosto veiklą, stebėjosi, kad daugiau nei 3 milijonų Eur investicija neduoda jokių dividendų.

Socialdarbietis Arūnas Pupšys stebėjosi, kad šiuo metu, savaitgaliais Šilutės uostas yra uždarytas visuomenei. Jo žiniomis, yra nemažai žmonių, kurie norėtų uosto teritorijoje pabūti, pasidairyti, bet ši viešoji vieta šeštadieniais ir sekmadieniais yra uždara.

A. Pupšys užsiminė, kad kiekvienais metais yra didinamos kainos uoste laivams statyti. Jo nuomone, Šilutės miesto gyventojams kainos turėtų būti palankesnės, nei kitų Lietuvos miestų laivų savininkams.

Tą dieną konkretaus atsakymo į A. Pupšio klausimus nebuvo pateikta.