Usėnai didžiuojasi seniūnaičiais, tvarko kapines ir sporto aikšteles

apsvietimasUsėnų seniūnijos gyventojai nerimauja dėl griūvančios vietos kultūros namų dalies, priklausančios Savivaldybei, jie norėtų, kad seniūnijoje ilgiau dirbtų gydytojas, ir (kaip ir kitų seniūnijų gyventojai) piktinasi prastais keliais.

Šias problemas jie išsakė čia atvažiavusiai rajono valdžiai.

Rajono vadovus sutikęs seniūnas Algirdas Rauktys pristatė seniūnijoje per metus atliktus darbus.

Jis pasidžiaugė seniūnijos seniūnaičių veiklumu. Pernai Usėnuose atgijo sporto klubas, kuriam vadovauti ėmėsi Usėnų seniūnaitis, vietos verslininkas Vytautas Plačas. Viena didžiausių savo pagalbininkių seniūnas vadina ir Žemaitkiemio kaimo seniūnaitę Audronę Milerienę. Šios moters galvoje, A.Raukčio pastebėjimu, visada knibžda galybė idėjų.

A.Rauktys ypač išskyrė produktyvų bendradarbiavimą su vietos bendruomene, jaunimo centru, moterų ūkininkių organizacija. Tai aktyvios organizacijos, kurios padeda kaimui kasmet gražėti. Štai pernai greta krepšinio aikštelės įrengta ir tinklinio aikštelė, tad dabar usėniškiai turi dvi, ir vasarą pilnos būna abi. Žiemą sportuoti norinčius usėniškius į savo salę įsileidžia pagrindinė mokykla.

Išskirtinės iniciatyvos ėmėsi nenuilstanti Usėnų bibliotekininkė Onutė Miliauskienė. Ji kartu su kraštiečiu Richardu Lolat pradėjo surašinėti visas apylinkės senąsias evangelikų kapinaites ir organizuoti talkas joms tvarkyti. Kiek pajėgia, padeda ir seniūnija, tad jau ne vienerios kapinaitės sutvarkytos.

Usėnai – viena saugiausių gyvenviečių

Susitikime su Usėnų seniūnijos bendruomene dalyvavo merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai Alvydas Balandis ir Audrius Lukošius, apylinkės inspektorius Vitalijus Šicas, UAB “Šilutės vandenys”, “Sodros” Šilutės skyriaus, F.Bajoraičio viešosios bibliotekos vadovai.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė aktyvia Usėnų bendruomene, kuri naujuose namuose pasiryžusi aktyviai veiklai.

Pasak policijos pareigūnų, Usėnai yra bene saugiausia Šilutės rajono gyvenvietė: pernai čia užregistruotos tik 32 nusikalstamos veikos. Saugumą padidins ir planuojamos įrengti aplinkos stebėjimo kameros, kurių čia bus dvi.

“Šilutės vandenų” direktorius A.Markvaldas pasidžiaugė, kad Usėnuose pagaliau bus išspręsta vandentiekio bei nuotekų problema: Usėnuose šiemet planuojama pradėti vykdyti vandentvarkos projektą. Jis ragino usėniškius būti aktyvius, dalyvauti susirinkimuose, kur bus aptariami visi su šiuo projektu susiję darbai.

Usėniškiai, kaip ir kitų seniūnijų gyventojai, valdžiai skundėsi prastais keliais. Gyventojai taip pat norėtų, kad dabar du pusdienius Usėnuose dirbantis “Purienos” medicinos centro šeimos gydytojas Remigijus Jukna čia atvažiuotų dar bent vieną pusdienį. Pasak usėniškių, dabar tenka ilgokai laukti eilėje, o jei gydytojas dirbtų dažniau, pacientų čia ir iš kitų seniūnijų atvažiuotų.

Žiemą kai kuriose gatvėse ir kaimuose labai trūksta apšvietimo, pasak seniūno, naujus šviestuvus reikėtų įrengti Kavolių ir Galzdonų kaimuose.

Neramu gyventojams ir dėl likusios apleistos senųjų kultūros namų dalies, kuri priklauso Savivaldybei. Toji dalis, kuri atiteko bendruomenei, suremontuota, nes bendruomenė gavo lėšų per projektus. Savivaldybei priklausanti dalis remonto nėra mačiusi, anot A.Raukčio, nuo pat pastatymo.

Jokio Savivaldybės vadovų atsakymo šiuo klausimu usėniškiai nesulaukė.