Usėniškiai dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kęstutėnai“

usenu turistu zygisŠiame nuolatinio skubėjimo amžiuje bendravimas internetinėje erdvėje tapo norma, o atviras ir nuoširdus pokalbis akis į akį su bendraamžiais – retenybė. Dažnai akcentuojama, kad jaunimas pamažu praranda ryšį su etnine kultūra, baigia pamiršti aktyvius laisvalaikio leidimo būdus, nežino savo protėvių istorijos ir tradicijų. Tuo tarpu Usėnų pagrindinėje mokykloje vis labiau propaguojama aktyvaus poilsio samprata, skatinamas dėmesys savo krašto kultūrai, papročiams, lankytinomis krašto vietoms.

Kad sąvokos „tautiškumas“, „patriotiškumas“, „pilietiškumas“ nebūtų tik skambūs žodžiai, reikia žinoti, kas yra aplink mus, reikia daug pamatyti, sužinoti, atrasti, pažinti.usenu turistu zygis per balas

Mokyklos turizmo būrelio entuziastai, lydimi mokytojo Vytauto Urbos, dalyvavo 5-ajame pėsčiųjų žygyje „Kęstutėnai“ Jurbarko r. Girdžių miestelio apylinkėse.

„Atvyk, įveik, didžiuokis!“ – tokiu šūkiu tūkstantinę minią, norinčią įveikti 35 km arba 24 km maršrutą, pasitiko organizatoriai – Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas ir Pėsčiųjų žygio asociacija. Šiemet šis žygis buvo skiriamas Lietuvos Laisvės kovų sąjūdžio pirmininkui, Lietuvos partizanų vadui Jonui Žemaičiui – Vytautui, pirmajam Jungtinės Kęstučio apygardos vadui Juozui Kasperavičiui – Šilui, Visvydui, Girdžių ir Pavidaujo būrių partizanams atminti.

Miškuose, kuriais driekėsi maršrutas, žygio dalyviai turėjo unikalią galimybę nusileisti į autentiškai atstatytą generolo, Lietuvos partizanų vado J.Žemaičio bunkerį, taip pat aplankė dar keturias vietas, kuriose buvo įrengti partizanų bunkeriai. Iki šių dienų jie neišliko, juos primena tose vietose pastatyti kryžiai.

Dalyviams reikėjo praeiti kontrolės punktus, kuriuose jie turėjo pasižymėti žygio korteles, o juos pasitiko to laikmečio uniformomis apsirengę renginio organizatoriai. Viename iš kontrolės punktų visi pavaišinti kareiviška koše ir arbata.
Mūsų mokyklos žygeiviai praėjo visus kontrolės punktus ir įveikė 24 km maršrutą. Jie apdovanoti diplomais, o mokytojas – ir atminimo medaliu.

Pavargę, bet kupini įspūdžių mokiniai dalijosi nuotykiais, emocijomis ir prisipažino su nekantrumu laukiantys naujų žygių. Tokia veikla leidžia jaunam žmogui turiningai leisti laisvalaikį, ugdoma bendravimo bei bendradarbiavimo kompetencija ir leidžia jam geriau pažinti kraštą, kuriame gyvena.