Usėniškiai globoja gausią šeimyną

Gražią iniciatyvą šią vasarą puoselėja kelios Usėnų Vytauto gatvės gyventojų šeimos – visi pasidalinę pareigomis jie globoja ir maitina ančių šeimyną.

Štai tokią gausią šeimyną globoja kelios usėniškių šeimos.

Vytauto g. 5-ojo namo gyventojas Stasys Ignašius pasakojo, jog netoliese esančiame baseine ančių šeimyna su 11 ančiukų gyveno ir pernai. Tačiau gausi šeimyna neišgyveno, mat vanduo šiame baseine yra negyvas, kažkada naudotas įvairių įrenginių aušinimui, tad jame nėra paukščiams tinkamo maisto.

Kuomet šiemet birželio viduryje raibakaklė antis vėl išperėjo 10 ančiukų, Stasys su kaimynais sukruto juos globoti. Bet pirmiausia usėniškiai pasikonsultavo su specialistais – gyvūnų globėjais, mat norėjo išsiaiškinti kuo galima maitinti tokius sparnuočius. Sužinoję, kad gali duoti ir grūdų, ir batono, ir žalumynų, keturios gyventojų šeimos net sudarė grafiką kada kas ir kuo maitins paukščius. „Kai kada šeimininkės dar ir salotų jiems iš savo daržų atneša“, – pasakojo Stasys.

Kad jaunikliams ir visai saugu būtų, namo gyventojai dar ir specialų plaustą jiems sukonstravo. O didžiausia ančių globotojų baimė dabar yra, kad tik apylinkėse koks vanagas neprasisuktų ir gausios ančių šeimynos neužmatytų…

Maitinti savo augintinius usėniškiai žada tol, kol šie gyvens jų baseine.