Usėniškiai mokosi augti sveikai

usenai mokomes augti sveikiUsėnų pagrindinėje mokykloje baigtas vykdyti projektas „Jei galiu aš – gali ir tu!“. Jis parengtas pagal Šilutės rajono savivaldybės sveikatos projektų rengimo ir finansavimo iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Projekto tikslas – organizuoti, įgyvendinti ir tobulinti mokykloje veiksmingas žalingų įpročių prevencijos priemones, kurios formuotų mokinių gyvenimo bei sveikatos įgūdžius, padėtų sveikai gyventi ir kurti.

Žinant, kad šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje vis mažiau bendraujama tiesiogiai, kad vaikai dažniausiai bendrauja su „geriausiu savo draugu“ – kompiuteriu, buvo stengtasi jaunimą įtraukti į aktyvią veiklą, kurios metu jie vėl prisimintų, kaip smagu sportuoti, žaisti, kurti kartu su savo bendraamžiais.

Projekto metu vyko „Sveikiausio sumuštinio“ konkursas, kuriame mokiniai parodė savo išmonę gamindami, atrodytų, tokį paprastą, kasdien daugelio valgomą maistą. Kiekviena klasė pristatė savo gamintus patiekalus, pasakojo apie jų gaminimo subtilybes.

Europos sveikos mitybos dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Marytė Juodeikienė vedė paskaitą – diskusiją „Ką aš žinau apie maisto pasirinkimo piramidę?“. Džiugu, kad mokiniai žino, kurie produktai reikalingi žmogaus organizmui, o kurių reikia vengti ir jais nepiktnaudžiauti.

Vyresniųjų klasių mokiniams labai patiko išvyka į Šilutės boulingo klubą „Jazzbowling“ bei sveikatingumo ir sporto centro klubą „Oazis“. Dauguma vaikų šiuose klubuose lankėsi pirmą kartą, jie labai nustebo sužinoję, kad Šilutėje yra baseinas. Vaikai kalbėjo, kad grįžę kalbins tėvus laisvalaikį praleisti kartu žaidžiant boulingą arba mėgaujantis maudynėmis.

Po tokių išvykų suaugusieji gal susimąstys, kokia svarbi kiekviena kartu praleista akimirka?

Paskutinėmis gruodžio dienomis Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje mokiniai stebėjo dziudo treniruotes, kurias vedė treneris Rimvydas Lukošius. Treneris supažindino su dziudo istorija ir filosofija, išaiškino pagrindines dziudo kovos taisykles ir reikalavimus, supažindino su dziudo etikos kodeksu.

Dalyvavimas tokiame projekte – tai ne tik puiki proga plėsti savo žinias sveikatinimo srityje, bet ir galimybė jaunimui naujai pažvelgti į gyvenimą, pastebėti ir kitas, ryškesnes jo spalvas.

Už pagalbą įgyvendinant projektą dėkojame UAB „Usėnai“ savininkams, nuolatiniams mokyklos renginių rėmėjams Vygandui Vilkiui ir Birutei Zimkuvienei.