Usėniškiai mokosi plaukti

plaukimas usenu_mokykla2Nuo spalio mėnesio Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje kūno kultūros ir fizinio aktyvumo skatinimo programoje. Šios programos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir sudaryti sąlygas jiems ugdytis įvairiose aplinkose: maniežuose, stadionuose, sporto klubuose, baseinuose.
Mokyklos iniciatyvinė grupė parengė sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo ir saugios aplinkos kūrimo projektą, kuris buvo finansuotas. Buvome atrinkti dalyvauti fizinio aktyvumo edukacinėse programose. Pasirinkome labiausiai vaikus motyvuojančias mokymo plaukti veiklas, nes daugelis vaikų nemoka plaukti, nežino, kaip saugiai elgtis vandenyje, o ir galimybių nuvykti į toliau esančius baseinus ne visi turi.

Sužinoję apie galimybę apsilankyti baseine mokiniai labai džiaugėsi, susidomėjimas buvo didžiulis. Spalio pradžioje penktokai vyko į pirmąjį užsiėmimą naujajame Klaipėdos baseine, kur mokėsi plaukti. Trenerė supažindino su taisyklėmis, pravedė instruktažą, priminė, kaip saugiai elgtis vandenyje.

Tokių užsiėmimų bus dešimt. Be penktokų programoje dalyvauja ir 3 – 4 klasių mokiniai. Mokymo plaukti programa išties turi neišmatuojamą naudą. Manome, kad pasibaigus plaukimo mokymams vaikai gebės elgtis vandenyje ir bus įgiję bent minimalius plaukimo pradmenis. Tai tikras patyriminis mokymas!