Usėniškiai pamatė „Žalgirio“ areną

usenu isvyka krepsinisŠešiolika geriausių Usėnų pagrindinės mokyklos sportininkų šiemet sulaukė gražios dovanos – kelionės į Kauną stebėti krepšinio varžybų tarp Kauno „Žalgirio“ ir Astanos „Astanos“ (Kazachstanas).

Už šią dovaną esame dėkingi buvusiems mokyklos mokiniams, tuometinei Usėnų vidurinės mokyklos IX abiturientų laidai, ir ypač Lietuvos kūno kultūros akademijos Sportinių žaidimų katedros doc. dr. Sigitui Kamanduliui.

Mokiniams buvo suteikta puiki galimybė apžiūrėti naująją „Žalgirio“ krepšinio areną. Po taiklių žalgiriečių metimų usėniškiai kartu su 13 000 žiūrovų „darė bangą“, po rungtynių nusifotografavo su žymiais krepšininkais ir ant S.Kamandulio dovanotų miniatiūrinių krepšinio kamuolių gavo savo mylimiausių sportininkų autografus.

Kaune ne tik stebėjome rungtynes. Aplankėme smaragdinę Kalėdų eglę, pagamintą iš 40 tūkstančių žalių plastiko butelių, funikulieriumi kėlėmės į Žaliakalnio kalną, apžiūrėjome funikulieriaus mechanizmus, susipažinome su jo veikimo principais, apžvalgos aikštelėje grožėjomės Kaunu. Lankėmės Prisikėlimo bažnyčioje, kuri laikoma lietuvių tautos laisvės, kančios ir prisikėlimo simboliu. Visur mokinius lydėjo p. Sigitas.

Tai ne pirmoji tokia kelionė į Kauną. Pernai prieš Kalėdas mokiniai stebėjo kauniečių ir ispanų dvikovą. Tuomet atsisveikindamas dėstytojas S.Kamandulis pažadėjo tęsti pradėtą jų klasės projektą, suorganizuoti „ką nors panašaus, jei leis galimybės“. Savo pažadą jis įvykdė.

Tikimės, kad dar ne sykį vyks gražus jaunosios kartos ir buvusių mokinių bendradarbiavimas propaguojant sveiką gyvenseną ir aktyvųjį sportą.