Usėniškiai Žolynėlių šventėje pagerbė aktyvią savo narę ir naujus bendruomenės narius

 

usenai2Šeštadienį Usėnų seniūnijos centre suskambėjo vasaros šventė „Žolynėliai ligi pat dangaus”, kuriai įpusėjus, kaip jau įprasta, buvo ir šiek tiek lietaus. Šventėje usėniškiai kalbėjo, kad taip nutinka bemaž per kiekvieną jų metinę šventę. Tačiau kantriems kaimo žmonėms toks lietaus „pakrapinimas” didelių problemų nepridarė.

Šventės metu pasidžiaugta geromis permainomis seniūnijos centre, pasveikinti geriausi jaunieji žvejai, per metus nuo praėjusių metų šventės gimę naujagimiai, ir paskelbta paskelbta jau devintoji Usėnų seniūnijos Garbės pilietė.

Įrengta nauja sporto ir poilsio aikštelėusenai5

Daugiau nei pora šimtų žmonių susirinko į Usėnų centre surengtą vasaros šventę. Šiemet ji buvo ypatinga ir tuo, jog vyko naujoje vietoje – šalia bendruomenės namų esančioje aikštėje. Čia įgyvendinto bendruomenės projekto dėka už ES lėšas buvo nupirkta ir sumontuota 17 treniruoklių ir 14 vaikų žaidimo įrenginių. Taigi, dabar naujoje sporto ir poilsio aikštelėje usėniškiai tėvai laisvalaikį gali leisti kartu su savo vaikais.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė pasakojo, jog naujoji aikštelė tilteliu per Veržės upelį yra sujungta su Usėnų poilsio parku. Parke yra šaltinio vandens tvenkinys, kurį seniūnija išvalė, tad karštomis vasaros dienomis jame jau gali maudytis ir suaugusieji, ir vaikai.

Naujoji vieša sporto ir poilsio aikštė, sujungta su parku, usėniškiams labai patinka ir joje nuolat kas nors poilsiauja.

Sporto ir vaikų žaidimo aikštelei įrengti Usėnų bendruomenė gavo 28 tūkst. Eur paramos, o tiltelį prieš porą metų pasistatė savo lėšomis. Darbus atliko seniūnijos darbininkai.

Garbės pilietė – B. Mišeikienė

Usėniškius pasveikinti atvyko Šilutės savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir LR Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėja Lijana Jagintavičienė.

S. Šeputis padovanojo Usėnų bendruomenei jau anksčiau pasodintą medelį – „puošmedį”. Jis sakė, kad po kelerių metų visi vietiniai galės džiaugtis kelis kartus per metus spalvas keičiančiu medžiu.

Seimo nario A. S. Nausėdos padėkos raštai ir dovanėlės buvo skirtos bendruomenės pirmininkei A. Rauktienei ir bendruomenės narei Birutai Mišeikienei. Tik pastarajai dovanos bus įteiktos šiek tiek vėliau, mat B. Mišeikienė dalyvauti šventėje negalėjo.

O bendruomenės taryba šiemet nusprendė būtent B. Mišeikienei suteikti nusipelniusios Usėnų gyventojos titulą. Taip bendruomenė įvertino buvusios mokyklos sekretorės, dabar jau pensininkės aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą seniūnijoje. Tik ir ši nominacija usėniškei bus įteikta vėliau. Usėniškiai viliasi, kad kita proga nominantė jiems parodys ir savo paruoštą Usėnų seniūnijos bendruomenės metraštį.

Pagerbė žvejus ir naujagimius

usenai6Šventės proga Usėnuose buvo surengtos ir sportinės varžybos. Krepšinis 3×3 „Dėduko” – ilgamečio šio krašto sporto rėmėjo Petro Rimkaus taurei laimėti, ir tinklinio 3×3 turnyras dėl Usėnų seniūno Algirdo Raukčio įsteigto prizo.

A. Rauktys dėkojo Usėnų svečių namų „Po liepa” šeimininkams, kurie surengė vaikų žvejybos čempionatą savo sodybos tvenkinyje. Trims didžiausias žuvis pagavusiems jauniesiems žvejams seniūnas A. Rauktys įteikė medalius ir dovanėles. Jos teko Rapolui Radavičiui, Evaldui Degučiui ir Mantui Gedvilai. Laimikiai išties buvo neprasti: pirmosios vietos laimėtojo žuvis siekė 62 cm, antrosios – 60 cm, o trečiosios – 53 cm.

Bene džiaugsmingiausiai usėniškiai sutiko į sceną sukviestas šeimas su per metus gimusiais naujaisiais bendruomenės nariais. Į šventę atvyko ir bendruomenės dovanėles atsiėmė keturios šeimos, nors iš viso šiemet Usėnų apylinkėje sulaukta šešių naujagimių. Bendruomenę papildė Marta Šidlauskaitė, Pijus Bardauskas, Kamilė Milerytė, Motiejus Keršys, Lukas Juodeikis ir Evelina Mickutė.

Buvo ir spektaklis, ir vaišių

Pasibaigus oficialiajai renginio daliai šventės dalyviai pakviesti žiūrėti Usėnų etnografinio teatro „Negelys”, kuriam vadovauja Jūratė Daugalienė vaizdelį „Senojo paštininko išdaigos”. Vėliau visi galėjo aplankyti kiemelius, kur Žemaitkiemio, Kaimynų, Mokyklos ir Kavolių kaimo bendruomenių šeimininkės vaišino sriubomis, plovu ir košėmis.

Bendruomenės šventėje visos pramogos vaikams buvo nemokamos, be kitų smagių žaidimų jie galėjo ir pajodinėti žirgu. Dėka dosnių rėmėjų pakako lėšų ir Gintarės Karaliūnaitės koncertui, kuri valandai užsuko padainuoti usėniškiams, keliaudama į šventinį koncertą Stoniškiuose. Beje, dainininkei teko ne tik padainuoti, bet ir papasakoti apie savo pomėgį auginti ir ruošti arbatžoles ir vaistažoles. Scenoje dainininkė sakė, kad taip bendrauti jai tenka pirmą kartą. Pasak dainininkės, meilę lietuviškiems arbatžolių augalams jai įskiepijo žolininkė mama.

Galiausiai koncertavo grupė „Arka” ir šventė baigėsi prieš vidurnaktį šventiniais fejerverkais.

Visgi paaiškėjo, kad Usėnų bendruomenės nariai ir šventės organizatoriai jau svarsto, jog vertėtų usėniškių vasaros šventę paankstinti bent porą savaičių, ir taip išvengti kasmetinės vasaros lietaus „prausyklos”. Juolab, kad šiuo metu daug jaunų šeimų, kurios iš užsienio buvo sugrįžusios pasisvečiuoti tėviškėje, jau yra iškeliavusios atgal. Dar viena priežastis, dėl ko, usėniškių manymu, vertėtų keisti šventės datą, yra tai, kad Mažosios Lietuvos žemėje „Žolinės” vis dėlto niekaip natūraliai neprigyja.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.