Usėniškių galvos skausmas – apkasai, o džiaugsmas – vaikai

usenu apkasai DSCN6779Paklaustas apie šiandieninį Usėnų kaimo vaizdą, seniūnas Algirdas Rauktys juokauja: „Ruošiamės karui, kasame apkasus ir žiūrėsim, kas toliau bus“…

Iš tiesų, užsukę į Usėnus daugelis atkreipia dėmesį į iškastus griovius, gretimai pūpsančius kalnus žemių ir išardytus šaligatvius. Šis vaizdas toli gražu nekelia džiaugsmo nei pačiam seniūnui, nei gyventojams. Kaip pripažįsta A.Rauktys, kol kas neramu, nes kalbėti apie seniūnijos gyvenamųjų vietovių gražią aplinką dar per anksti, o šiuo metu UAB „Šilutės vandenys“ vykdomiems valymo įrenginių ir vandentiekio trasų klojimo darbams, kurie turėtų būti užbaigti birželio mėnesį, kol kas nematyti galo.

Usėnuose ruošiamasi būsimiems darbams: kai tik „Šilutės vandenys“ užbaigs projektą, čia bus pradėti trinkelėmis kloti nauji takai. Šiuos darbus įgyvendins UAB „Tima“.

Anot A.Raukčio, senos šaligatvių plytelės taip pat dar pravers, iš jų planuojama bendromis seniūnijos gyventojų pastangomis iškloti takus poilsio zonoje, prie upelio. Svajonėse, kaip pripažino seniūnas, yra ir dar vieno tiltelio per upelį atsiradimas.usenu seniunas algirdas rauktys

Birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – Usėnuose bus ypatinga šventė. Pasak seniūno, gavus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomenėms skirtas lėšas –  1738 Eur – Vietos bendruomenės taryba nusprendė visas jas skirti vaikų žaidimo aikštelei įrengti. Seniūnija jau užsakė įrenginius, kurie bus pastatyti prie sporto aikštyno. Birželio 1-ąją naujoji vaikų žaidimų aikštelė bus atidaryta.

Aikštelę ruošia vietos verslininkai, kurie sava iniciatyva pažadėjo ją įrengti kiek didesnę.

„Anksčiau bendruomenei skirtas lėšas trupindavome viskam po truputį, bet pernai nutarėme, kad investuosime pinigus į žaidimų aikštelę vaikams“, – sakė A.Rauktys.

Mintis sukurti patrauklesnę aplinką vaikams kilo pernai, kai seniūnija skyrė lėšas ir prie Žemaitkiemyje esančio šešiabučio įrengė sūpynes. A.Rauktys juokauja net pats nežinojęs, jog šiame kaime yra tiek daug vaikų. O jų prie sūpynių prigužėjo gausiai.

Seniūnija planuoja tęsti „sūpynių idėjas“ ir kitąmet savomis lėšomis jas įrengti Kavolių kaime.

Šiemet kiek kitokia Usėnuose bus ir gamtos švarinimo akcija „Darom“, usėniškiai imsis tvenkinio aplinkos gražinimo, nes kaime šiukšlės jau yra surinktos.

Didelę dalį darbų seniūnijoje padeda įgyvendinti pagal Viešųjų darbų programą dirbantys žmonės. Šiemet pagal šią programą planuojama įdarbinti apie 20 vietinių asmenų. „O darbų, vienokių ar kitokių, visad atsiras, juk kai nori, visad rasi, ką veikti“, – sako A.Rauktys.