Usėniškius piktina blogi keliai ir prastas apšvietimas

usenuose valdzia DSCN4632Rajono vadovams, atvykusiems į Usėnus pristatyti praėjusių metų veiklos ataskaitą, mažai tereikėjo kalbėti.

Seniūnas Algirdas Rauktys, kuriam pirmajam buvo suteiktas žodis, savo pranešimu išdėstė visas usėniškių aktualijas, apžvelgė nuveiktus darbus ir artimiausius planus, o gyventojai turėjo nemažai klausimų apie gatvių apšvietimą, kelių barstymą ir valymą šaltuoju metų laiku bei komunalines atliekas.

Emigracijos banga liečia visas sodybas

A.Rauktys pradėjo nuo pačių liūdniausių skaičių. 2014-aisiais Usėnų seniūnijoje beliko tik 1349 gyventojai. Pasak seniūno, kasmet vis daugiau žmonių palieka seniūniją, emigracijos banga palietė beveik kiekvieną sodybą.
A.Rauktys pasidžiaugė, kad per praėjusius metus seniūnija rajonui sutaupė apie 109 tūkst. litų – tiek mažiau išmokėta socialinių pašalpų. Iš viso usėniškiams buvo išmokėta 309 tūkst. Lt socialinių pašalpų, o 2013-aisiais – 418 tūkst. Lt.
Usėnų seniūnijoje yra 14 šeimų, kurios įtrauktos į didesnės rizikos grupę, jose auga 34 nepilnamečiai vaikai.

2014 m. Valdymo tobulinimo programai ir Viešųjų darbų programai seniūnija buvo gavusi 220 tūkst. litų. Už šias lėšas įdarbinta 14 asmenų, jie tvarkė kapinaites, viešąsias erdves, su bendruomene vykdė projektuusenuose valdzia placas DSCN4638s, prie kultūros namų įrengė aikštę, pastatė naujus suoliukus, šiukšliadėžes. Seniūnas pasidžiaugė, kad daug paramos sulaukia ir iš vietos ūkininkų.

Dalindamasis artimiausiais planais, A.Rauktys sakė, jog kovą planuojama Pašyšiuose atidaryti medicinos punktą, o medikai konsultuos usėniškius kartą per savaitę.

Kalbėdamas apie 30 proc. didesnes kelių infrastruktūrai skirtas lėšas, kurios pasieks visas seniūnijas, seniūnas sakė jau yra apžiūrėjęs, kur labiausiai jas reikėtų investuoti.

Usėnai – vieni iš saugiausių

Šilutės policijos Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis sakė, kad Usėnų seniūnija pati saugiausia.

Pernai seniūnijoje užregistruoti 64 administracinės teisės pažeidimai, tarp jų pirmauja alkoholio vartojimas viešose vietose – 35  atvejai. Du kartus policijos pareigūnai į Usėnus buvo iškviesti melagingai.
Nusikalstamų veikų 2014-aisiais užregistruota 20, iš jų 10 – vagystės, 7 – fizinio skausmo sukėlimo arba smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Skatindamas gyventojus būti visuomeniškus, A.Balandis kvietė burtis į „Saugios kaimynystės” grupes, kurių seniūnijoje kol kas yra tik viena.

Merai suvedė sąskaitas

Rajono merui Vytautui Laurinaičiui pristatant praėjusių metų veiklos ataskaitą ir prisiimant nuopelnus, jog tik paskutiniosios valdžios dėka pavyko sutaupyti lėšų bei padengti dalį skolų, kompromituojantį klausimą uždavė susitikime dalyvavęs politikas Šarūnas Laužikas. Š.Laužikui paklausus, ar V.Laurinaitis balsavo tvirtinant 2014 m. savivaldybės biudžetą, merui teko pripažinti, kad nebalsavo. Meras aiškinosi, kad „ne viskas buvo taip išdėliota, kaip turėjo būti”…

Priminsime, kad taupyti socialines išmokas buvo pradėta 2014 m. sausio mėnesį, dar nevadovaujant V.Laurinaičiui. Tuomet rajone atidžiai peržiūrėti pretenduojančiųjų į socialines pašalpas sąrašai ir išbraukti tie, kuriems tikrai nereikia šių išmokų. Dėl to pavyko sutaupyti nemažai lėšų ir jomis padengti dalį Savivaldybės skolų.

Vienas pirmųjų usėniškių klausimų buvo dėl gatvių apšvietimo, kuris nėra reguliuojamas pagal poreikius. Kaip sakė vietos verslininkas Vytautas Plačas, lempos užgęsta, kai laikrodžio rodyklė sustoja ties 21.30 val. Tačiau į šį klausimą vadovai neatsakė, o pokalbis pasisuko apie komunalinių atliekų administravimo mokestį, kuris tradiciškai karštai aptariamas visose rajono seniūnijose.

Usėniškiai neslėpė apmaudo ir kalbėdami apie kelius, kai jie, sningant, pustant ar pašalus, nebūna laiku nuvalomi. Atsakydamas gyventojams administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad kelius, kurie priklauso Savivaldybei, Šilutės kelininkai nuo ankstaus ryto valo ir prižiūri. Tačiau rajone yra nemažai kelių, kurie priklauso VĮ Klaipėdos regiono keliai, o už pastaruosius, anot S.Šepučio, rajono Savivaldybė nėra atsakinga.