Usėniškius piktina neasfaltuojamos gatvės, atliekų išvežimas ir sugedęs drenažas

VALDZIA USENUOSE_2Savivaldybės vadovų ataskaita Usėnuose sukėlė nemažai diskusijų apie dar vis pasitaikančius lietaus vandens nuotekų sistemų gedimus, apie gatvių apšvietimo trūkumus ir senstančių seniūnijos gyventojų poreikius. Vietiniai taip pat piktinosi tuo, kad neįmanoma patekti pas sveikatos specialistus, o rinkimai vyksta antrame pastato aukšte.

Seniūnas Algirdas Rauktys pasakojo, kad jau du metai Usėnuose ir seniūnijos gyvenvietėse nėra asfaltuota nė viena gatvelė. Asfaltavimo darbams prieš porą metų pritrūko pinigų, o praėjusiais metais darbus laimėjusi bendrovė gal ir bankrutavo. Tad dabar seniūnas net nebenori minėti gatvių, kurioms būtini asfaltavimo darbai, pavadinimų, nes jų sąrašas jau pernelyg ilgas.

Rinkimus nori rengti mokykloje

Susitikimą su rajono valdžia pradėjęs seniūnas A. Rauktys pasidžiaugė, kad miestelyje pastatyta nauja vaikų žaidimų aikštelė ir lauko treniruoklių kompleksas. Šie įrenginiai sumontuoti arčiau centro, aikštelėje už bendruomenės namų, kuri yra pakeliui į mokyklą. Pasak seniūno, praėjusiais metais buvo pakeista ir miestelio švenčių vieta: šventėms vieta dabar įruošta šalia minėtų aikštelių, kur yra takas ir lieptas į laisvalaikiui bei maudynėms skirtą vietą.

Už gautas iš Vėjo jėgainių paramos fondo lėšas praėjusiais metais buvo pakeisti Kultūros namų langai bei atnaujinami laisvalaikio zonos želdiniai.

Kaip didžiausias problemas seniūnas įvardijo miestelio šaligatvius, kuriuos būtina keisti, ir jau du metai nebevykstančius gatvių asfaltavimo darbus. Jis tik pasidžiaugė, kad praėjusiais metais buvo pažvyruota nemažai seniūnijos keliukų.

A. Raukčiui nerimą kelia ir tai, jog daugiau kaip pusė seniūnijos gyventojų yra vyresni nei 45 metų.

Seniūnas gauna priekaištų dėl to, kad seniūnija įkurta antrajame pastato aukšte. Žmonėms nepatinka, kad ir rinkimai Usėnuose vyksta antrame aukšte. Todėl seniūnijoje svarstomas pasiūlymas perkelti rinkimų vietą iš seniūnijos salės į pagrindinės mokyklos fojė. Pasak seniūno, ten tikrai pakaktų vietos balsadėžei, kabinoms, stebėtojams ir rinkimų komisijai.

A. Rauktys atsiprašė Usėnų miestelio Miško gatvės ir Kavolių kaimo gyventojų už tai, kad šie ilgai nesulaukė gatvių apšvietimo. Šiuo metu apšvietimo stulpai jau pakeisti ir darbai baigti.VALDZIA USENUOSE

Saugiausia Savivaldybės seniūnija

Šilutės policijos komisariato atstovė Jurgita Kaktienė pasidžiaugė, kad šios seniūnijos gyventojai gyvena saugioje aplinkoje. Jos duomenimis, iš Usėnų seniūnijos pernai gauti tik 78 pareiškimai apie įvairius įstatymų pažeidimus, o tai yra tik 1,2 proc. visos Savivaldybės pareiškimų. Per 2019 metus čia įvykdytos 3 vagystės, apvogtos senos sodybos, registruotas ir vienas konfliktas šeimoje. J. Kaktienė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais Usėnuose nebuvo sulaikyta nė vieno neblaivaus vairuotojo.

Ji priminė usėniškiams, kaip saugoti savo turtą nuo vagių ir apsisaugoti nuo sukčių, papasakojo atvejį, kaip viena romų tautybės moteris užkalbino namų šeimininkę, o kita tuo metu apvogė namus.

Pradžiugino ūkininkus

Merui V. Laurinaičiui pateiktas klausimas, kodėl Usėnuose atliekos išvežamos tik kartą per mėnesį. Meras patikino, kad žiemos metu taip atliekos išvežamos visoje Savivaldybėje. Pasibaigus žiemai atliekos bus vežamos vėl po du kartus per mėnesį. Pasak mero, šie pakeitimai ir atliekų vežėjo pakeitimas Savivaldybei leido sumažinti atliekų išvežimo mokestį nuo 74 Eur iki 51 Eur per metus.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad kitais metais labiausiai džiaugsis šio krašto ūkininkai, nes šiemet bus išvalyti visi laukų kanalai. Šiems darbams pavyko gauti 4,5 mln. eurų Vyriausybės paramą. Konkrečiai Usėnų seniūnijoje bus išvalyti 26 km kanalų.

Usėniškis Rimantas Beržinis stebėjosi, kad šalia jo namų jau nebeveikia drenažas. Jis buvo atnaujintas prieš 7 metus, bet jau trys metai perteklinį vandenį šeimininkas siurbia su savo įranga.

V. Pozingis stebėjosi, kad apie tokį gedimą girdi tik dabar, nors kasmet atvažiuoja su veiklos ataskaitomis. Jis pažadėjo išsiaiškinti, kas klojo drenažą ir kaip greit galės pataisyti gedimą.

Rūta Plačienė domėjosi, kodėl neina užsiregistruoti pas Šilutės neurologus. Ji sakė, kad paskambinus porą minučių po 8 val. gaunamas pranešimas, kad visos vietos jau užimtos. V. Laurinaitis pažadėjo išsiaiškinti situaciją.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė sakė, kad ir usėniškiai nori krepšinio aikštelėje naujos dangos. Jos žiniomis, tokia danga kainuotų apie 50 tūkst. Eur, bet V. Pozingio žiniomis, kaina netiksli, reikia pasidomėti nuodugniau.