Usėnų bendruomenės namų renovacija nudžiugino kokybe

USENUOSEUsėnų bendruomenės namų renovacija artėja link pabaigos. Daugelį statybviečių įvairiose seniūnijose jau aplankę rajono vadovai, bene pirmą kartą iš visų kelionių šiam Usėnų objektui neturėjo priekaištų.
Kad pasiektų tokį rezultatą, Usėnų bendruomenės įgyvendinamo projekto vadovė Aldona Rauktienė sakė paaukojusi savo atostogas ir kiekvieną dieną tarėsi su statybininkais, kaip geriau sutvarkyti bendruomenės namus, kad vėliau nekiltų jokių priekaištų dėl darbų kokybės.

Šių renovacijos darbų rangovas – Pagėgių savivaldybėje registruota UAB „Meliovesta“.

Usėnų bendruomenės namų patalpų renovacijai, būtiniausiems baldams, poros virtuvėlių įrangai, žoliapjovei, krūmapjovei, šakų smulkintuvui ir įvairiems įrankiams įsigyti bendruomenė gavo 343 tūkst. lt iš asociacijos „Lamatos žemė“.

Rajono merė Daiva Žebelienė ir jos pavaduotojas Algirdas Balčytis statybininkų darbą pradėjo girti vos peržengę renovuojamų patalpų slenkstį. Šaligatvio plytelėmis dengti laiptai, jų manymu, pats patikimiausias sprendimas, kad laiptai būtų neslidūs ir ilgaamžiai, o prireikus, lengvai pataisomi.

Patiko tai, kad elektros instaliacijos laidai paslėpti sienose, o centrinio šildymo vamzdynai sumontuoti tvirtai ir optimaliu atstumu nuo sienos, lygiai nutinkuotos sienos ir išbetonuotos grindys.

Svečius lydėjęs Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys sakė dažnai užsukantis į šią statybvietę ir padedantis bendruomenės vadovams derėtis su darbų rangovu. Jis kritikavo projektuotojų darbą, nes teko ne kartą statybininkų prašyti atlikti darbus taip, kaip reikia, o ne taip, kaip suplanavo projektuotojai. Pavyzdžiui, konferencijos salės grindų išlyginimui buvo numatytas vos 2 cm betono sluoksnis, o iš tikrųjų prireikė iki 7 cm, kad grindys taptų lygios.

Rajono vadovai domėjosi, ar tikrai bendruomenei reikia tiek patalpų, kiek remontuojama. Bendruomenės pirmininkė Gražina Bardauskienė ir projekto vadovė A.Rauktienė kalbėjo, kad sutvarkyti stengtasi kiek įmanoma daugiau, nes apmaudu laikyti apleistą turimą pastatą, kad ir statytą sovietmečiu, bet daugelį metų prasmingai naudotą kultūrinėms usėniškių reikmėms. Tiesa, nemažai patalpų šiuose buvusiuose kultūros namuose dar liks netvarkytų.

Bendruomenei skirtuose namuose bus atnaujintos maldos namų, ritualinių paslaugų patalpos. Patalpoms šildyti įrengta nauja kieto kuro katilinė, atnaujinta ir naujais baldais apstatyta konferencijų salė, pora kabinetų amatų ir rankdarbių užsiėmimams.
Be to, čia Usėnų bendruomenė įrengs minimuziejų.

Jau ruošiama verslinininko, Usėnų garbės piliečio Petro Rimkaus – Dėduko atminimui skirta ekspozicija, vėliau parengti ir kitų iškilių usėniškių veiklos pristatymai.