Usėnų bibliotekoje – Metų knygos rinkimai

Metu knyga_usenuoseUsėnų biblioteka dalyvauja projekte „Metų knygos rinkimai 2019“. Laimėjome išrinktą vaikų metų knygelių penketuką, todėl skubėjome knygutes perskaityti ir pristatyti draugams.

Sausio 21 d. ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai, nešini plakatais, piešiniais, lėlėmis rinkosi bibliotekoje. Pirmieji savo pasirinktą Tomo Dirgėlos knygutę „Benas – sapnų siuvėjas“ pristatė ketvirtokai, padedami mokytojos Inos. Jie papasakojo apie nepaprastą berniuką Beną, kuris mokėjo susiūti nutrūkusius žmonių sapnus ir dar nors trumpam pabūti sapnų karalystėje. Netikėtai Beno stebuklingąją adatą pavogė porelė milijardierių, norinčių, kad jų dukra amžinai sapnuotų ir nelįstų tėvams į akis. Kiek daug blogybių geras daiktas, šiuo atveju adata, gali pridaryti patekęs į blogas rankas…

Trečiokai ir jų mokytoja Asta supažindino skaitytojus su šilutiškės knygų autorės, pretenduojančios tapti „Metų knygos rinkimų 2019“ nugalėtoja, Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“. Knygelėje pasakojama apie berniuką Enriką, kuris liūdi netekęs senelio – geriausio savo draugo. Tačiau netikėtai jis atranda senelio batus ir… prasideda stebuklai!

Antrokų ir jų mokytojos Danguolės pasirinkta Dovilės Zavedskaitės knyga „Lietus ir skafandras“ moko, kad nereikia visko bijoti, ieškoti kažko nepasiekiamo, užtenka tiesiog jausti. Pasakodami mokinukai naudojosi savo pasigamintais popieriniais personažais: bitutėmis, varlytėmis, ežiukais, laumžirgiais.

Pirmokai ir priešmokyklinukai pristatė Pauliaus Norvilo knygelę „Strykt pastrykt!“, padedami mokytojų Jūratės ir Danutės. Vytauto V. Landsbergio knyga „Pūkis karalius“ atskleidžia paprastą tiesą: tikras karalius yra tas, kurio pavaldiniai irgi jaučiasi kaip karaliai. Todėl ikimokyklinės grupės mokytoja Beata tekstą skaitė pasipuošusi karūna.

Pristačius visas knygutes vyko jų aptarimas ir balsavimas. Vaikai nusprendė balsuoti už kraštietės Ignės knygą „Stebuklingi senelio batai“.