Usėnų gerumo kraitę papildė dviejų vaikinų žygdarbis

usenai gelbetojaiUsėnų kaimo šventė „Mūsų kaimas – pilnas gerumo“ šiemet turėjo ypatingų akcentų: seniūnijos Garbės piliečių knygoje įamžinta ilgametė bibliotekininkė Vlada Biliūnienė, pagerbti du jauni didvyriai – šešiolikmečiai Lukas Jakštas ir Lukas Bernotas, liepos viduryje išgelbėję skęstantį usėniškį.

Kad jauki Usėnų gyvenvietė ir aplinkiniai kaimai tikrai pilni gerumo, įrodo ir žydinti aplinka, ir į šventę susirenkantys didžiuliai būriai kaimynų, bičiulių, ir daugybė darnių, darbščių, kūrybingų šeimų, kurioms dėkoja seniūnijos, rajono, šalies Parlamento vadovai, ir, be abejo, visi šventės dalyviai.

Usėnų Garbės pilietė – V.Biliūnienė

Kasmet Usėnų seniūnijos Garbės piliečių knygą papildo nauji įrašai, kurie visai bendruomenei liudija ir ateinančioms kartoms liudys apie išskirtinius krašto žmones. Šiemet gausiais publikos aplodismentais į sceną palydėta V.Biliūnienė, kuri meilę knygai, žinioms, grožinei literatūrai skiepijo ne vienos kartos usėniškiams. Jai dėkota už meilę savo kraštui, poezijai, už išleistas savos kūrybos eilėraščių knygeles, už pagarbą ir šilumą skaitytojams.usenu moterys

Pasirašiusią Garbės knygoje V.Biliūnienę seniūnas Algirdas Rauktys palydėjo atlikti svarbią misiją – pakelti Usėnų vėliavą ir paskelbti oficialią šventės pradžią.

Ovacijos ir dovanos – didvyriams Lukams

Ovacijomis sutikti du Lukai – žygdarbį atlikę vaikinukai. Karštą liepos vakarą jie, vieninteliai iš didelio būrio poilsiautojų, nepabūgo tvenkinio gelmės ir nėrė į dugną ieškoti nebeiškylančio vyro. Vienas kitam padėdami du Lukai ištraukė jį, neberodantį gyvybės ženklų. „Baisoka ir sunku buvo. Vienas nebūčiau jo ištraukęs“, – prisipažino vienas iš šešiolikmečių.
Dėl svetimo žmogaus savo gyvybėmis rizikavusius vaikinus sveikino, gyrė ir apdovanojo rajono meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas A.Rauktys, bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė. Savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė jaunuoliams skyrė piniginius prizus.

Dėkojo darnioms šeimoms, darbštiems kaimynams

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis atvežė dovanų ir padėkos raštų seniūnijos darnioms šeimoms. Didžiausia pagarba – net 12 savų vaikų ir 2 brolius užauginusiai darbščiai, draugiškai Nijolės ir Zigmo Juščių šeimai, kurios medyje – jau daugiau nei 30 atžalų.

Raimondos ir Rolando Kvedarių šeima augina 3 gabius vaikučius ir randa laiko aktyviai įsitraukti į bendruomenės gyvenimą. „Neįsivaizduojame nė vienos šventės be Raimondos sukurtų puošmenų, patiekalų. Ir šiandien verdame sriubą pagal Raimondos receptą“, – sakė bendruomenės pirmininkė A.Rauktienė.

usenai garbes piluiete biliunieneGiedros ir Kęstučio Petrauskų šeimai, patyrusiai išbandymą dėl sunkios sūnelio ligos,  usėniškiai ir K.Komskis linkėjo stiprybės ir tikėjimo.

Pasveikintos Sandros ir Kazimiero Glebų, Reginos ir Gintaro Petrošių šeimos.

Seniūnas A.Rauktys neslėpė, kad išrinkti gražiausias sodybas kasmet darosi vis sunkiau. Todėl šiemet nuspręsta paskatinti tuos, kurie pagražino savo namus, sodybas: remontavo, įrengė gėlynus.

Atsiimti prizų į sceną lipo usėniškiai Laima ir Petras Dirgėlos, Onutė Kurpeikienė, Vilma Berneckytė ir Tomas Kilinskas, galzdoniškiai brolis ir sesuo Ingrida ir Ovidijus Viskintai, Žemaitkiemio gyventojai Inesa ir Petras Degučiai bei Inesa ir Vladas Bardauskiai. Apdovanoti pirmojo Usėnuose renovuoto daugiabučio bendrijos „Pakelė“ gyventojai ir kito daugiabučio gyventojai Lina Šeputytė, Egidijus Dragūnas bei Pranė Naujokienė, kurie perdažė savo namą, kuris nebuvo dažytas jau daugelį dešimtmečių.

Už Usėnų bendruomenės įkūrimą ir vadovavimą jai daugelį metų usėniškiai norėjo padėkoti buvusiai bendruomenės pirmininkei Gražinai Bardauskienei.

Bendruomenės pirmininkė A.Rauktienė ir seniūnas A.Rauktys džiaugėsi puikiais padėjėjais – Petru Vičkumi, Vitalijumi Vičkumi ir Albertu Tutliu, kurie daug prisidėjo vykdant Usėnų aplinkos gražinimo projektą „Grožį kuriame patys“.

O pačiai Usėnų bendruomenei ir jos pirmininkei Aldonai už iniciatyvumą dėkojo Šilutės r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Marijona Janavičienė.

Padėkos raštus gavo ir didelis būrys talkininkų, padėjusių tvarkyti Plaškių bažnyčios aplinką. Pagalbininkams dėkojo talkų iniciatorius Eugenijus Šuldiakovas.

Visi bičiuliavosi, vienas kitą vaišino

Sveikindamas šaunius Usėnų seniūnijos žmones, jų bendruomeniškumu džiaugėsi parapijos klebonas Vytautas Gedvainis, šventinės dienos popietę aukojęs Šv.Mišias už usėniškius. „Kas yra seniūnijos šventė? – klausė jis ir atsakė: – Tai gražus priminimas, kad mes visi gyvename čia, usenai juscieneDievo palaimintame kampelyje, čia vieni su kitais dalijamės džiaugsmu ir vargu. Pasakykime ačiū kaimynui, kad jį pažįstame, kad kartu dirbame, kad esame kartu“.

Klebonas sakė, kad gautas bažnyčios vadovų patvirtinimas, jog nuo šiol ir Usėnų parapija turės savo atlaidus. Žolinės atlaidai į gimtinę sukvies po visą pasaulį išsibarsčiusius giminaičius, kaimynus, bičiulius.

Kaimynystė ir bičiulystė karaliavo kiekviename šventinės aikštės kampelyje. Kaimų bendruomenės kvietė svečius prie vaišių stalų, ant laužų kunkuliavo puodai. Usėniškiai virė tradicinę aštrią „guliašovą“, Žemaitkiemio šeimininkės – gomurį glostančią rūgštynių sriubą, svečiai iš Juknaičių maišė žirnių košę su spirgučiais, kita usėniškių kompanija pilstė girą, pjaustė naminį sūrį. O Usėnų medžiotojų būrelio vyrai išdalijo didžiulį katilą ypatingos stirnienos sriubos, išvirtos pagal šilutiškio Arnoldo Miluko receptą, – visi, jos paragavę, liežuvį rijo…

Sportinės kovos ir šokiai – iki sutemų

Publika aptarinėjo dieną vykusias sportines kovas. Krepšinio turnyrą laimėjo ir Usėnų Dėduko taurę gavo Vainuto „Chamau“ komanda. II vietą užėmė Usėnų jaunimas, III vietą – usėniškiai „Aldonos anūkai“.

Usėnų jaunimo centras „Nemunas“ surengė tinklinio turnyrą ir savo taurę įteikė nugalėtojams pagėgiškiams. II vietą laimėjo Stubrių komanda, III vietą – Stoniškių komanda.

Daug emocijų sukėlė jau prietemoje vykęs Usėnų galiūno konkursas Usėnų seniūno taurei laimėti. Galiūno titulą iškovojo Modestas Auškalnis iš Juknaičių seniūnijos. Jam šiek tiek nusileido Mantas Ališkevičius iš Stoniškių seniūnijos ir Aurimas Mileris iš Usėnų seniūnijos.

Aikštelėje sukosi Vilkyčių ir Kintų šokėjai, romantiškas dainas usėniškiams skyrė vietos moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“. Koncertus ir diskoteką iki sutemų tęsė svečiai: dainininkas Algimantas Butnorius ir grupė „Tabasko“.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.