Usėnų mokiniai viešėjo Ispanijoje

Usenu vaikaiPagal Erasmus+ programą, finansuojamą Europos Sąjungos komisijos, Usėnų pagrindinė mokykla 2018 – 2020 metais vykdo projektą „Discovering European Heritage Through Cultural Routes“, kuriame gilinamasi į Europos istorinį kultūrinį paveldą.

Sausio 13 – 17 d. 4 mokyklos mokiniai ir 2 mokytojai lankėsi Ispanijos Ingenio mieste, kuris yra Gran Kanarijoje. Kartu su rumunų, italų, prancūzų, slovakų delegacijomis viešėjome CEIP Chano Sanchez mokykloje. Tai pradinė mokykla, kurią lanko vaikai nuo 3 metų iki ketvirtos klasės. Delegacijas pasitiko visa mokyklos bendruomenė, sveikino mokyklos direktorė, miesto merė Ana Hernandez, kiti valdžios atstovai. Sužavėjo vaikų ir suaugusiųjų temperamentas, plačios šypsenos, nuoširdumas.

Kadangi projektas tyrinėja kultūrinį Europos paveldą, daug sužinojome apie šio Ispanijos regiono istoriją, kultūrą, papročius. Su šia tema buvo susijusios visos savaitės veiklos.

Išvykoje į kalnus sužinojome, kaip žmonės gyveno urvuose, kaip prasimanydavo maisto, vandens, kaip specifinį švilpimą naudodavo bendravimui. Lankėmės kalnų mokykloje, kuri buvo skirta urvuose gyvenančių žmonių vaikams. Vietos muziejuje vyko edukacinis lipdymo iš molio užsiėmimas, susipažinome su Ingenio bei Las Palmas miestais, jų istorija ir visos salos užkariavimo istorija, kurią iliustravo pažintinė ekskursija su „gyvu“ piratu iš XIV amžiaus.

Nors Eglė, Dominyka, Deimantė ir Gabrielė – penktokės ir ketvirtokė, jos noriai įsijungė ir į kitas pasiūlytas aktyviąsias veiklas: plaukimą baidarėmis atvirame Atlanto vandenyne, 5 km kelionę dviračiais vandenyno pakrante.

Susipažinome su regiono kulinariniu paveldu. Platesnė pažintis su papročiais ir žmonių gyvenimu vyko mokinių šeimose. Vakaras su šeimomis paliko neišdildomų įspūdžių. Dėl kalbos barjero bendrauti lengva nebuvo, tačiau laikas praleistas nuotaikingai.

Sužavėjo šalies peizažas: palmės, medžio dydžio kaktusais apaugę kalnai, didingas vandenynas, kurio bangos atsirita iki namų. Užsimezgė naujos pažintys, įgyta tarpkultūrinio ir kalbinio bendravimo patirties, pagilintos žinios apie Europos kultūrinį paveldą.