Usėnų šventę užtvindė gerumo, renginių ir žiūrovų jūra

useniai garbes knygaTradicinės Usėnų seniūnijos šventės „Mūsų kaimas pilnas gerumo“ organizatoriai tikriausiai turėtų papildyti renginio pavadinimą, nes šiemet Usėnų šventė buvo pilna ne tik gerumo, bet ir visą dieną vykusių daugybės renginių, apdovanojimų, vaišių ir neįtikėtinos gausybės žiūrovų.

Teatro mėgėjų kolektyvų apžiūra, kraštotyrinės ekspedicijos tyrinėjimų pristatymas, tinklinio, krepšinio, galiūnų turnyrai, garbių kraštiečių, tvarkingiausių šeimų pagerbimo ceremonijos, jaunimo, tautinių ir gatvės šokių programos, saviveiklinės kapelos, dainininkės Giulijos, grupės „Pikaso“ koncertai, vaišės bendruomenių kiemeliuose, atrakcionai vaikams… Tiek ir dar daugiau įdomybių buvo parengta usėniškiams ir jų svečiams turtingoje šventės programoje.

useniai stipruoliaiŠventėje – teatro ir istorijos akcentai

Teatro mėgėjai keletą valandų praleido Šilutės rajono dramos mėgėjų kolektyvų šventėje „Lėkis 2013“. Čia spektaklius rodė šešios teatralų trupės – iš Juknaičių, Žemaitkiemio, Ramučių, Rusnės, Žemaičių Naumiesčio ir pačių Usėnų.

Pasak kultūros specialistės, Usėnų bendruomenės pirmininkės Gražinos Bardauskienės, spektaklių aptarime kilo mintis kitąmet apžiūrą padaryti šventiškesnę – išrinkti ir apdovanoti įdomiausių spektaklių kūrėjus, įvertinti talentingiausius aktorius.

Didžiulio usėniškių susidomėjimo sulaukė bibliotekininkės Onutės Miliauskienės inicijuota popietė, kurioje buvo pristatyta kraštotyrinės ekspedicijos, užfiksavusios visų Usėnų seniūnijos 27 senųjų kapinaičių būklę, medžiaga.

Apylinkės istoriją iki šiol fiksavę du entuziastai – O.Miliauskienė ir usėniškis Richard Lolat šiemet sulaukė profesionalios pagalbos. Kapinaičių tyrinėjimais susidomėjo Klaipėdos universiteto prof. dr. Rimantas Sliužinskas ir pasiūlė savo paramą.

Vasarą surengtos dvi tyrinėjimų stovyklos, kuriose dalyvavo universiteto studentai ir Usėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Surinkta medžiaga susidomėjo universiteto istorikai – šiuo metu jie analizuoja usėniškių užfiksuotus faktus.

Popietės metu Baltijos istorijos ir archeologijos instituto direktorė dr. Silvija Pocytė O.Miliauskienei, R.Lolat ir kapinaites tyrinėjusiems šešiems moksleiviams įteikė Klaipėdos universiteto padėkos raštus ir pripažino, kad visi jie tapo tikrais kraštotyrininkais.

usenai verdaGaliūnai pagerino rekordą

Tradiciškai usėniškiai surengė visų mylimo verslininko Petro Rimkaus – Usėnų Dėduko atminimo krepšinio turnyrą. Jame dalyvavo 7 komandos. Usėnų Dėduko taurę išsivežė vainutiškiai – daug metų seniūnijų šventėse lyderiaujanti „Chamau“ komanda. Šilutės komanda „Ieškau darbo“ buvo antra, o usėniškiai Gytis Lukošius, Tomas Kleinas ir Mindaugas Juščius – treti.

Šventėje išbandyta nauja parko tinklinio aikštelė, kurią įrengė seniūnija. Pasak seniūno Algirdo Raukčio, organizavusio šį turnyrą, į kovas stojo 8 komandos po 3 žaidėjus. Stpriausi buvo vilkytiškiai ir šilutiškiai, o usėniškiai Vytautas Liudas, Karolis Šikšnius ir Andrius Gedvila tapo bronziniais prizininkais.

Sportinę formą vyrai demonstravo ir vėlai vakare vykusiose „Usėnų galiūno“ varžybose. Jų organizatorius Vidas Jasevičius sakė, kad ankstesniais metais sulaukdavo net keliolikos stipruolių, norinčių iškovoti seniūno taurę. Šiemet į kovą stojo 8 vyrai, kurie turėjo pritūpti su 60 kg sveriančiais mediniais naščiais. Pernykštis rekordas – 45 pritūpimai – gerokai viršytas.

I vietą iškovojęs Tomas Kleinas pritūpė net 51 kartą, antras liko Andrius Gedvila – 45 pritūpimai, o trečias – Gediminas Anusas, su sunkiaisiais naščiais pritūpęs 42 kartus.

Čempionas galzdoniškis T.Kleinas, į gimtosios seniūnijos šventę atvykęs iš Švedijos, „Šilutės naujienoms“ sakė dar neišeikvojęs visų jėgų. „Galėjau dar kelti, bet kažkas pasakė „Užteks“, – kukliai truktelėjo pečiais jaunas tėtis, apdovanojimo pasiimti atėjęs stumdamas kūdikio vežimėlį.

usenu daugiavaikeGarbės knygoje – trys nauji įrašai

Oficialus šventės atidarymas pradėtas seniūnijos Garbės knygos pildymu. Šiemet joje paprašyti pasirašyti Rima Rukienė, ilgus metus atidavusi medicinai ir usėniškių sveikatos apsaugai; Teresė ir Antanas Lukošiai – už aktyvią kultūrinę, visuomeninę, bendruomeninę veiklą; ir Sofija Bagvilienė – ilgametė Usėnų mokyklos direktorė, bendruomenės tarybos narė, aktyvi meno saviveiklos dalyvė.

Visiems jiems skirti seniūno padėkos raštai, Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio, Šilutės rajono Tarybos nario Sauliaus Stankevičiaus dovanos ir „Šilutės naujienų“ redakcijos dovanota laikraščio pusmečio prenumerata.

Apdovanoti garbieji usėniškiai pakviesti atlikti ypatingą ceremoniją – pakelti Usėnų vėliavą.

Padėkos raštais ir dovanomis pamaloninti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai: Stanislava ir Petras Jovaišos iš Kavolių kaimo, Regina ir Juozas Gudlenkiai bei Lina ir Raimundas Jankauskiai iš Žemaitkiemio, Ramutė ir Albertas Mažeikiai iš Usėnų, Regina Šeputienė ir Vytautas Norvilas iš Naujapievio.

Pasidžiaugta, kad savo namus gražiai puoselėja Vilija ir Gintas Valainiai, Marytė ir Juozas Liutkai, Gražina Vilkaitienė, Stasė Smulkienė, Danutė ir Juozas Rimkai, Bronė ir Antanas Gečai, Irena ir Saulius Mileriai, Sandra ir Kazys Glebai, Estera ir Saulius Čižauskai.

useniai daugiabutisPagerbta išskirtinė šeima ir išskirtiniai kaimynai

Į sceną pakviesti ir išskirtinio daugiabučio – Nemuno g. 8 namo gyventojai. Čia gyvenančios 12 šeimų pasižymi išskirtine kaimynyste: rengia bendras šventes, tvarko namo aplinką. O seniūnijos šventėje šauni daugiabučio komanda, pasipuošusi geltonais akcentais, įsirengė savo kiemelį, virė košę, vaišino svečius.

Viena šilutiškių šeima, panorusi likti nepaminėta, per seniūną A.Rauktį perdavė dovanų vienai usėniškių šeimai. Niekam nekilo abejonių, kad dovanų nusipelnė 12 puikių vaikų užauginę Nijolė ir Zigmas Juščiai. Tėveliai šventinį vakarą dar dirbo ūkyje, tad dovaną atsiėmė dukra Paulina.

Vėliau į šventę atėjusi N.Juščiuvienė džiaugėsi savo 8 sūnumis ir 4 dukromis, 3 žentais, 4 marčiomis ir 12 anūkų. „Kai susirenkame visi, svečių kaip ir nereikia, nes saviškių būrys jau nemenkas“, – šilta šypsena dalijosi Motina.

Šventė pritraukė minias žiūrovų

Jauki Usėnų parko aikštelė iki pat sutemų darėsi vis pilnesnė. Žmonės džiaugėsi susitikę seniai matytus pažįstamus, gardžiavosi moterų klubo „Vasilisos“, Žemaitkiemio bendruomenės, Usėnų jaunimo klubo ir kitų virėjų suruoštomis vaišėmis ir čia pat verdamais kvapniais patiekalais.

Publiką išjudino dainininkė Giulija, Usėnų kapela „Verpstė“ ir Vilkyčių tautinių šokių kolektyvas „Veiviržas“. Ir jaunimas, ir suaugusieji tiesiog užgulė aikštelę, kurioje stebinančius triukus rodė gatvės šokių grupė „AJP“ iš Šilutės. O sutemus į sceną įžengę „Pikaso“ dainininkai buvo apstulbę, priešais save išvydę tikrą žiūrovų jūrą. Kaimas, pilnas gerumo, linksminosi iš širdies.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje:
joomplu:9845