Usėnų vasaros šventė kvietė bendrystei ir pavartyti istorinius „pašto ženklus“

Vasaros tradicijos ir linksmybės sukasi ratu ir štai praėjusį šeštadienį šventė su visų seniūnaitijų bendryste atėjo į Usėnų kiemą. Čia vyko šios seniūnijos šventė „Usėnų pašto ženklai“, skirta ne tik pagerbti iškiliausius ir garbingus krašto žmones, bet ir tuo pačiu paminėti, jog šie metai yra šimtmetis, kai Klaipėdos kraštas prijungtas prie Lietuvos.

Kvietė bendrystei

Tradicinė Usėnų vasaros šventė prasidėjo nuo ryto, kai krašto vikruoliai pakviesti išmėginti savo jėgas krepšinio ir tinklinio varžybose. Vėliau vaikai dalyvavo dailės plenere, o patys mažiausieji galėjo pasiausti viduramžiškose muilo ir burbulų pramogose, pasimėgauti batutais ir pasidžiaugti VSAT Pagėgių rinktinės kinologų pasirodymu.

Pavakarę, nors saulė nebuvo gailestinga, usėniškiai rinkosi į tradicinę šventės vietą parke. Čia renginį teatralizuota improvizacija atidarė etnografinis teatras „Negelys“ (vadovė Jūratė Daugalienė) ir savanorių bei seniūno Algirdo Raukčio vėliavos iškėlimas. Tai – ženklas, kad atėjo metas džiaugtis nuveiktais darbais ir laikas vieniems kitus pasveikinti.

Kaip tikri šeimininkai, susirinkusiuosius pirmieji pasveikino seniūnas A. Rauktys ir bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė. Abu pasidžiaugė, kad seniūnijoje gyvena darbštūs ir atsakingi žmonės. Ypatingą dėmesį A. Rauktys šiemet skyrė jaunimui, sakydamas, jog visad gali į jį atsiremti ir prašė paploti jaunimą auginantiems tėvams.

Kalbėdama apie šventės ir tradicijų sumanymą, bendruomenės pirmininkė A. Rauktienė sakė, jog šiemet buvo įgyvendinta kiek kitokia mintis – visos seniūnaitijos ir bendruomenės pakviestos prie bendro stalo, ne taip, kaip anksčiau, kai kūrėsi atskiruose kiemeliuose. Kreipdamasi į atvykusiuosius nesikuklinti, nes vaišių visiems užteks, A. Rauktienė palinkėjo gražios šventės, bendro pasibuvimo, pabendravimo ir linksmybių.

Kvietė džiaugtis ir išlikti jaunatviškais

Usėniškius su jų vasaros tradicine švente sveikino ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei vicemeras Tomas Budrikis ir klebonas Kazys Žutautas.

Meras V. Laurinaitis pasidžiaugė usėniškiais ir sakė, jog tądien visi rajono gyventojai ir bendruomenės žiūri į juos ir kartu džiaugiasi. Palinkėdamas gero oro, kuris, atrodė, ir nežada apleisti, meras kvietė šventės dalyvius džiaugtis švente, vieni kitais ir nuveiktais darbais.

Klebonas K. Žutautas sakė, kad usėniškiai turi išskirtinį bruožą, nes čia ne tik gyventojai, bet ir žemė išskirtinė. O apie tai liudija ir istorija, kuri įamžino daug gražių šios vietos įvykių, o pėdsakus joje paliko ypatingi žmonės. Kunigas palinkėjo usėniškiams išlikti jaunatviškiems, kūrybingiems ir toliau kviesti vietos „deimančiukus“ į būrį.

Pagerbti naujakuriai, naujagimiai ir Garbės pilietė

Išlaikyta ir dar viena usėniškių tradicija – šventės metu į Garbės piliečių knygą įrašyta dar viena pavardė. Garbės piliete šiemet paskelbta ilgametė Usėnų gyventoja, aktyvi bendruomenės narė Onutė Miliauskienė. Ši moteris visą save atidavė ir dar šiuo metu dalija Usėnų krašto žmonėms. Jau 31-eri metai, kai O. Miliauskienė dirba Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininke. Už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą, bendruomeniškumą, aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime ji buvo apdovanota daugybe padėkų ir apdovanojimų: pelnė geriausio Pamario krašto 2006 metų bibliotekininko vardą; Lietuvos Ministro pirmininko Algirdo Brazausko padėką ir vardinį laikrodį; 2013 metais už pagalbą įamžinant Usėnų seniūnijoje išlikusį Klaipėdos krašto senųjų kapinaičių etnokonfesinį paveldą – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto padėką. Jai suteiktas kraštotyrininkės vardas, 2015 metais už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui apdovanota Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu. Nuo 2017 metų su usėniškių vaikų komanda Onutė fiksuoja senąsias Usėnų evangelikų kapinaites, o tos veiklos dėka jau dabar bibliotekoje saugoma 17 surinktų kapinaičių bylų.

Įprastai visose seniūnijų šventėse pagarba atiduodama naujiems gyventojams, Usėnai – ne išimtis. Šventės metu pasidžiaugta, kad per metus seniūnijoje gimė 7 naujagimiai. Atvykti su tėveliais atsiimti specialių bendruomenės ir seniūnijos įsteigtų dovanėlių pakviesti Neitas Bacius, Eva Ežerskytė, Jonas Ežerskis, Adrija Mikailionytė, Kajus Valius, Amelija Bardauskytė, Sofija Gedgaudaitė.

Pasveikinti ir naujakuriai, kurie nusprendė savo gyvenimą susieti su Usėnų seniūnija. Jiems seniūnas dovanojo po šermukšnio medelį, kuris puoš sodybas ir primins, jog jie Usėnuose yra branginami. Atsiimti šios dovanos pakviesti naujakuriai Aušra ir Vitalijus Juščiai, Ernesta ir Žydrūnas Juščiai, Rasa ir Andrius Gedvilai, Onutė ir Ričardas Milkeriai, Edita ir Žydrūnas Jakštai.

Pasveikinta „Smiltė”

Šventės metu su garbingu veiklos 10-mečiu pasveikintas Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“ su dabartine jo vadove Dalia Svirskaite. Į sceną su kolektyvu buvo pakviestos ir ilgaamžės buvusios dainininkės Teresė ir Adelė.

Renginio vedėja, pristatydama ansamblio veiklą, negailėjo gražių žodžių. Ansamblis savo kūrybingą koncertinę veiklą pradėjo 2013 m. Pirmoji vadovė – Regina Stankuvienė, o nuo 2015 m. moteris dainuoti moko Dalia Svirskaitė. Sudainuota daug įvairaus žanro dainų, „Smiltė“ aktyviai koncertuoja, todėl turi daug draugų ir gerbėjų. Lietuvos nacionalinis kultūros centras ansambliui patvirtino III kategoriją, o Šilutes rajono mėgėjų meno kolektyvų komisija šiemet vėl suteikė A kategoriją.

Po oficialių šventinių sveikinimų usėniškiai pakviesti dar neskubėti į namus, likti bendruomenės aplinkoje ir pasilinksminti koncerte, kurį dovanojo „Pamario brass“ (vad. G. Raila), Antonijus Žilinskis, kapelija „Sadūnai“, grupė „Ritmas kitaip“.