Usėnų vasaros šventė – su žvejyba bei pulku naujagimių

USENU 2Gamta ir šiemet išsaugojo tradiciją Usėnuose švenčiamą seniūnijos vasaros šventę atvėsinti lietumi,  kuris pliūptelėjo šeštadienį, kai tik įpusėjo valdžios vyrų ir moterų sveikinimai ir dovanų dalybos usėniškiams. Visiems teko traukti skėčius ar lįsti po medžiais ir į palapines. Tačiau tai nesugadino usėniškių geros nuotaikos, nes jie jau žino – švenčiant Žolinių – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę nuolat taip nutinka.

Šventinę dieną usėniškiai ir sportavo, ir meškerėmis žuvis iš tvenkinio traukė, ir meldėsi už visus esamus ir buvusius usėniškius.

Vaikų žvejybos varžybos

Neįprastą šventinę atrakciją usėniškiams vaikams surengė Savivaldybės politikas Ričardas Stonkus. Jis, sutaręs su Usėnų kavinės „Po liepa“ šeimininkais, jų tvenkinyje surengė žūklės varžybas. Porą valandų keturi berniukai ir trys mergaitės nuo 9 iki 14 metų tvenkinyje gaudė jau seniai čia įveistas žuvis.

Kad tvenkinys nėra tuščias, jaunieji žvejai įsitikino greitai. Tik vienam žvejui tą dieną nepasisekė, tačiau kitiems kliuvo įvairių laimikių: karosai, plakiai, plačiakaktis amūras ir netgi 4 kilogramus sveriantis karpis.  Pastarajį sugavęs Mantas Gedvila ir buvo pripažintas varžybų nugalėtoju. Jam varžybų organizatorius padovanojo graibštą, mat traukiant tokį didelį laimikį, toks graibštas būtų labai pravertęs.

Žinoma visos sugautos žuvys buvo paleistos atgal į tvenkinį – kas žino, gal ir kitais metais žvejyba bus pakartota.

Šventės pradžia – mišioseUSENU 1

Be žvejybos varžybų tą dieną dar varžėsi ir Usėnų jaunuoliai, kurie žaidė komandomis trys prieš tris krepšinį ir tinklinį. Tradicinę „Dieduko“ taurę, kuri įsteigta a.a. usėniškio Petro Rimkaus garbei, laimėjo jaunuoliai pasivadinę „Bim bam“ komanda. O tinklinio varžybų nugalėtojams taurę įsteigė ir padovanojo seniūnas Algirdas Rauktys.

Vakarinė šventės dalis prasidėjo šv. mišiomis „Už esamus ir buvusius usėniškius“. Mišias aukojo parapijos klebonas Kazys Žutautas. Mišios ir Usėnų moterų vokalinio ansamblio „Smiltė“ koncertas surengtas tiesiog bendruomenės namų kiemelyje.

Per metus – 13 naujagimių

Kartu su pora šimtų usėniškių Usėnų seniūnijos vasaros šventę „Žolynėliai ligi pat dangaus“ švęsti atvyko ir visas pulkas politikų: LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis,  politikai Povilas Tunaitis, Ričardas Stonkus bei Arūnas Pupšys. Visi svečiai usėniškiams linkėjo geros nuotaikos, sėkmingų metų, gausėjančio jaunimo ir kad vasara būtų šilta iki jos pabaigos.

Usėnų seniūnas A.Rauktys džiaugėsi, kad bendruomenė ypač aktyviai dalyvavo Lietuvos šimtmečiui skirtuose renginiuose. Nepriklausomybės akto kopijos kelionės po rajoną sutiktuvių nuotraukas jis kvietė pasižiūrėti specialiame stende, kuris buvo eksponuojamas šventėje.

Seniūnas A.Rauktys ant scenos sukvietė naujuosius usėniškius. Per vienerius metus nuo praėjusios Žolinių šventės usėniškiams gimė 6 mergaitės ir 7 berniukai. Naujais bendruomenės nariais tapo Amelija Mažeikytė, Dovidas Bučinskas, Agota Ankudavičiūtė, Margarita Vičkutė, Kajus Kilinskas, Gustas Petrauskas, Barbora Mockutė, Herkus Vaitkus, Lėja Girskytė, Kajus Dulka.  

USENU 8Jų tėveliams A.Rauktys kartu su Savivaldybės vadovu V.Laurinaičiu įteikė gėlių. Kiti sveikintojai linkėjo jaunoms šeimoms jau galvoti ir apie būtinus naujagimiams brolius ir seseris. O kad Usėnų seniūnija suklestėtų, reikia jog vaikus gimdytų ir kitos jaunos šeimos.

Usėnų bendruomenės moterys surengė atrakciją arbatos mėgėjams. Jos vaišino visus arbata iš 7 indų ir prašė atspėti arbatžolių rūšį. Sėkmingiausią degustatorių apdovanojo arbatžolėmis.

Juknaičių bendruomenės šeimininkės vaišino svečius gira, arbata ir jų pačių gamintais saldumynais. Juknaitiškes aplankė ir Seimo narys A.S.Nausėda. Daugelis juknaitiškių jam gerai pažįstami, nes A.S.Nausėda baigęs mokslus 10 metų dirbo mechanizacijos inžinieriumi ir net 15 metų su šeima gyveno Juknaičiuose.

Visose savivaldybės šventėse nepailstamai lankosi ir savivaldybės politikas A.Pupšys. Usėnuose jis bičiuliškai bendravo su šiame krašte gerai žinomu bitininku Arvydu Gorodecku.

Gerą šventės nuotaiką užtikrino šokių kolektyvas „Rusnietis“, vadovaujamas Solveigos Mockienės, Drevernos kultūros namų moterų tercetas, realybės šou „2 Barai“ dalyviai bei grupės „Vairas“ koncertas. Šventę 23 val. vainikavo fejerverkai.