Usėnuose ir Vainute – kredito unijos kasų 10-mečiai

ku usenaiŠventiška nuotaika pastarosiomis dienomis karaliavo Usėnuose ir Vainute – čia surengtos Šilutės kredito unijos nutolusių kasų 10-mečių minėjimo šventės.

Šiemet jau 17-ąjį pavasarį mūsų mieste gyvuojanti Šilutės kredito unija nutolusias kasas pradėjo kurti 2002-aisiais, tad mažųjų bankelių 10-mečių sukaktys pradėtos minėti dar pernai. Tuomet tokių sukakčių minėjimai vyko Kintuose, Švėkšnoje ir Žemaičių Naumiestyje.

Usėnų ir Vainuto kasos buvo atidarytos 2003-ųjų pavasarį, viena po kitos. Tad ir jų jubiliejai paminėti vos kelių dienų skirtumu: Usėnuose – penktadienį, Vainute – antradienį.

Kasos jubiliejus – šventė visam kaimui

Sukvietė tos šventės daugelį abiejų seniūnijų gyventojų. Kaipgi kitaip, jei šie bankeliai jau seniai tapo seniūnijų, bendruomenių, mokyklų ir gyventojų bendraminčiais, idėjų bendraautoriais ir jų įgyvendinimo padėjėjais.

Buvo ir tradicinės Šilutės kredito unijos dovanos: jubiliejaus tortai ir jau taip pat tradicija tampantys skrabalininko Regimanto Šilinsko koncertai.

Į abi nutolusias kasas važiavo didelis būrys Šilutės kredito unijos darbuotojų, sulaukta svečių ir iš centrinių valdymo organų: į Usėnus atvyko Lietuvos centrinės kredito unijos atstovas Tomas Valauskas, o vainutiškiams perduota LCKU dovana.

Sugužėjo ir būriai vietinių gyventojų: seniūnijų vadovai, pedagogai, verslininkai ir ūkininkai.ku usenai publika

Džiaugiasi atsakingomis darbuotojomis

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė prisiminė 10-mečio senumo įvykius, kai Usėnuose ir Vainute sumanius įsteigti kasas, teko ieškoti ir darbuotojų, ir patalpų. Tuomet sulaukta geranoriškos tuometinių rajono vadovų pagalbos, rastos patalpos abiejų seniūnijų pastatuose. Pritraukti finansininkus į kaimus labai stengėsi ir daug padėjo tuometis Usėnų seniūnas Adomas Kuzminskas ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.

G.Kimbrienė džiaugiasi, kad abiejų seniūnijų kasose – ir Usėnuose, ir Vainute – dirba atsakingos, darbščios ir savo darbą išmanančios kasininkės Vilma Kvedarienė ir Viktorija Baltutienė. Abi šios moterys darbuojasi nuo pirmųjų kasų atidarymo dienų, tad jau gerai pažįsta savo krašto žmones, vietos bendruomenes, žino kam, kada ir kokia finansinė pagalba galėtų padėti.

Bendruomenės su kredito unija rengia bendrus projektus. Štai Usėnų bendruomenė per kelis kartus jau gavo beveik 4000 litų paramą iš unijos, o unijos vadovai džiaugiasi, kad bendruomenė nuolat reklamuoja finansininkų paslaugas. Ko gero, šis bendradarbiavimas ir buvo ta priežastis, dėl kurios abiejose minėtose seniūnijose kredito unijos nariai jau yra maždaug po 30 procentų gyventojų.

Seniūnai džiaugiasi ir linki gyvuoti

Bendradarbiaujama ir su pedagogais, kurių didelė dalis irgi yra aktyvūs unijos nariai. Finansininkai rado galimybių atsidėkoti mokyklų bendruomenėms: jie surengė pamokas Usėnų pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviams, kurių metu paaiškino verslumo ir finansų valdymo pagrindus.

Kredito unijos paslaugomis saviškiams gyventojams džiaugėsi ir abiejų seniūnijų vadovai Algirdas Rauktys ir Vitalijus Mockus. Abu seniūnai šiltų žodžių negaili ir kalbėdami apie savo kasininkes, kurių profesionalumas lemia, kad unijos klientų kaimuose atsiranda vis daugiau.ku vainutas

„Bankelių atėjimas į kaimus išgelbsti mūsų žmones nuo išlaidų ir laiko gaišimo. Jei tų kasų nebūtų, jie turėtų važinėti į Šilutę, nes kiekvienam tenka atlikti nemažai finansinių operacijų“, – sakė A.Rauktys ir V.Mockus.

Vainuto kasos šventėje sulaukta ir svečių iš gretimų Tauragės bei Šilalės rajonų, mat dalis Žygaičių ir Pajūrio kaimų gyventojų irgi yra Vainuto kasos klientai. Šios kasos paslaugomis naudojasi ypač daug žmonių iš Bikavėnų, Balčių, Gorainių kaimų.

Ragino jaustis šeimininkais

Į šventes atėjo ne tik unijos klientai, bet ir į jos narius dar neįrašyti usėniškiai bei vainutiškiai. „Džiaugiamės tuo ir tikime, kad daugiau sužinoję apie mūsų paslaugas, veiklą ir šie žmonės panorės tapti unijos nariais“, – sakė G.Kimbrienė.

Esamus narius ji ragino jaustis tikraisiais bankelio šeimininkais. „Naudodamiesi mūsų paslaugomis įgyvendinkite visas savo svajones“, – linkėjo Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė.

Šių sukakčių proga visą šią savaitę Šilutės kredito unijoje vyko įstojimo be stojamojo mokesčio akcija.