Usėnuose siaučia skaitymo virusas

Usenu bibliotBibliotekos įvairiai stengiasi tobulinti naujomis technologijomis grįstas savo paslaugas, bet nemažėja noras skatinti ir skaitymą. Šiam tikslui pasiekti yra daug būdų, tik reikia tinkamai juos pasirinkti. Perskaityti grožiniai kūriniai teikia įvairių minčių ir skatina mokinius kalbėti, dalintis mintimis, ugdo kūrybiškumą bei norą veikti.
Usėnų bibliotekoje edukacinio užsiėmimo „Knyga ir aš“ metu nuo spalio 1 d. iki balandžio 2 d. paskelbta akcija „Gerojo skaitymo viruso epidemija“. Šis virusas, prieš keletą metų užkrėtęs Švėkšnos „Saulės“ gimnaziją, išplito ne tik po visą Šilutės rajoną, bet ir po gretimus rajonus. Neaplenkė jis ir Usėnų: kol kas virusas siaučia tik Usėnų pagrindinėje mokykloje, bet jau plinta po visą seniūniją.

Akcijos metu mokiniai skaitys knygas, pildys loterijos bilietus ir juos mes į loterijai skirtą dėžutę. Balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, iš šios dėžutės bus traukiami bilietai su mokinių vardais. Laimingieji bus apdovanojami prizais, o daugiausiai knygų perskaitę skaitytojai vyks į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką, kur jų lauks įvairios pramogos.

Susipažinę su akcijos „Gerojo skaitymo viruso epidemija“ taisyklėmis antrokai ir ketvirtokai gamino knygų skirtukus – piešė, klijavo, karpė. Jiems talkino mokytojos Danguolė Šulcienė, Ina Raubienė ir bibliotekininkės. Vienas iš svarbių daiktų, kurių reikia, kai skaitome knygas, yra skirtukas, jį naudojant tausojamos knygutės, nelankstomi lapai ir visada iš karto pavyksta atrasti skaitomą vietą. Smagiausia pasižymėti paskutinį skaitytą puslapį savo pasidarytu skirtuku. Vaikai skirtukus, kad ilgiau tarnautų, įlaminavo.

Literatūrologas Kęstutis Urba paklaustas, ar galima gatvėje atskirti skaitantį žmogų nuo neskaitančio, yra atsakęs: „Taip. Iš akių, iš veido išraiškos, iš žvelgimo į kitą žmogų“. Šie žodžiai apie skaitymo svarbą daug pasako, o gerasis skaitymo virusas tegu kuo greičiau įsibėgėja.