Už 224 eurų vertės skutimosi peiliukų vagystę – 30 parų arešto

1Spalio mėnesį „Šilutės naujienose“ rašėme apie neįprastų prekių vagystę, kai iš parduotuvės Cintjoniškių gatvėje, 42 metų vyras pavogė 7 vienetus skutimosi peiliukų „Gillette Fusion“ pakuočių už beveik 224 eurus. Dabar jau paaiškėjo kokia nuobauda laukia apsivogusio vyro – Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose išnagrinėta skutimosi peiliukų vagystės byla.
Apsivogęs vyras žinomas Šilutės teisėsaugai – jis yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, niekur nedirba, daugybę kartų baustas administracine tvarka už smulkias vagystes ir nemoka paskirtų administracinių nuobaudų, jo biografijoje įrašytas neišnykęs teistumas. Tačiau pagarsėjęs vagis nesibodi ir toliau vogti. Anot teismo, jis tinkamų išvadų iš ankstesnių nubaudimų nepadarė ir toliau elgiasi nusikalstamai, nenori dorai ir sąžiningai gyventi.

Nepaisant to, nusikaltėlis kaltu prisipažino ir gailisi dėl padaryto nusikaltimo.

Jis papasakojo, kad parduotuvėje paėmė iš lentynos septynias pakuotes skustuvų galvučių „Gillette Fusion5“, susidėjo į pirkinių krepšį, po to prekes paslėpė po rūbais ir praėjo pro kasas nesumokėjęs. Tačiau sėkmingai užbaigti vagystės jam nepavyko – jį sulaikęs apsaugos darbuotojas atėmė pagrobtas prekes. Nors pagal teisės aktus vagystės iš parduotuvių paprastai laikomos baigtomis, kai kaltininkas su pagrobta preke praeina pro kasą ar palieka parduotuvės patalpą. Tik tada jis užvaldo turtą ir įgija teisę juo disponuoti.

Kaip liudininkas apklaustas apsaugos darbuotojas papasakojo, kad pastebėjo prekybos salėje įtartinai besižvalgantį vyrą, kurį apie 10 minučių stebėjo per vaizdo kameras. Toliau stebėdamas įtarimų sukėlusį vyrą pamatė, kaip šis priėjęs prie asmens higienos reikmenų į pirkinių krepšelį susidėjo visas pakuotes su skustuvų galvutėmis. Po to įtartinas pirkėjas nuėjo į kitą skyrių ir apsižvalgęs ar niekas jo nestebi, minėtas prekes paslėpė po rūbais bei praėjo pro kasas nesusimokėjęs. Tuomet kamerų vaizdą stebėjęs apsaugos darbuotojas ėmėsi veiksmų – sulaikė po drabužiais prekių prisikišusį vyrą. Pas sulaikytąjį rado paslėptas septynias nepažeistas su parduotuvės kodais pakuotes skustuvų galvučių, kurias paėmė. Dėl pagrobtų prekių parduotuvei žala nepadaryta, nes vagis su įkalčiais čia pat sulaikytas.

Teismas O. P. paskyrė 30 parų arešto, bausmę teks atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Nuteistasis ne vėliau kaip per 7 dienas po nuosprendžio įsiteisėjimo privalėjo atvykti į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo galėjo būti skundžiamas.