Už 80 km/val. greitį gyvenvietėje nori atimti vairuotojo pažymėjimą

image008Susisiekimo ministerijoje nagrinėjamas siūlymas atimti vairuotojo pažymėjimą už 80 km/val. greitį gyvenvietėje, rašo savaitraštis „Veidas“.

Pasak Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjo Vidmanto Pumpučio, dabar ministerija nebesikoncentruoja ties finansinių nuobaudų didinimu ir planuoja sprendimus, kurie padėtų atgrasinti vairuotojus nuo ypač šiurkščių kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų.

Šiuo metu susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus sudaryta darbo grupė nagrinėja siūlymą gyvenvietėje už greičio viršijimą daugiau nei 30 kilometrų per valandą atimti vairuotojo pažymėjimą.

„Ar galima toleruoti vairuotojus, kurie mieste ar gyvenvietėje važiuoja greičiau nei 80 km/val.?

Jeigu visuomenė tokio elgesio netoleruoja, tada turėtų būti numatyta sankcija už šį pažeidimą. Teisių atėmimas – ta sankcija, kuri vairuotojus priverčia rimčiau pagalvoti, ar verta šiurkščiai pažeidinėti KET reikalavimus“, – sakė V. Pumputis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį dėl nedrausmingų vairuotojų kaltės šalyje įvyko 142 eismo įvykiai. Per juos žuvo 15 žmonių, o 187 eismo dalyviai buvo sužeisti.

V. Pumpučio teigimu, didelį nerimą kelia ir tai, kad Lietuvoje šimtui eismo įvykių su nukentėjusiaisiais tenka apie 10-12 žuvusiųjų, o kitose ES šalyse – 4-5 žuvusieji.