Už apleistus pastatus – 6,7 karto didesnis mokesčio tarifas

APLEISTAS NAMAS 4Apleistų ir nenaudojamų gamybinių pastatų savininkai jau šiemet bus priversti susimąstyti, ką toliau daryti su savo turtu, nes už jį turės mokėti beveik 7 kartus didesnį mokestį, nei tvarkingų pastatų savininkai.

Rajono tarybos posėdžiui teikiamas sprendimo projektas, kad nekilnojamojo turto mokesčio tarifas apleistų ir nenaudojamų pastatų šeimininkams būtų 2 proc. turto vertės.

O tinkamai naudojantiems ir tvarkingai prižiūrintiems savo pastatus šeimininkams Šilutės rajone taikomas mažiausias nekilnojamojo turto mokesčio tarifas – 0,3 proc.

Apleistų pastatų lyderiai

Savivaldybės Taryba turi teisę kasmet nustatyti nekilnojamojo mokesčio tarifą nuo 0,3 procento iki 3 procentų. Jau trejus metus iš eilės tvarkingai pastatus prižiūrintiems savininkams taikomas 0,3 proc. mokesčio tarifas, o šiemet nutarta gerokai didesniu mokesčiu išjudinti apleistų pastatų savininkus.

Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausioji specialistė Daiva Thumat rajono politikams pateikė 35 pastatų sąrašą, kuriems turėtų būti taikomas 2 proc. nekilnojamojo turto mokestis.

Sąrašą sudarė Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta nuolat veikianti darbo grupė, kurioje yra Savivaldybės Ūkio skyriaus specialistų ir visi seniūnai.

Tai pagal jų pateiktus sąrašus nuolatinė darbo grupė sudarinėjo sąrašus, kas privalėtų mokėti didesnį nekilnojamojo turto mokestį.

Analizuojant pateiktą sąrašą, galima pastebėti, kad apleistų ir nenaudojamų pastatų, kurie dažnai darko gyvenviečių vaizdus ar net kelia pavojų į juos užklydusiems žmonėms, yra kiekvienoje seniūnijoje. Beje, saraše mirgėjo ne tik pavienių ūkininkų ar smulkių verslininkų valdomi pastatai, bet ir rajone gerai žinomų verslo įmonių pavadinimai.

Apleistus ir nenaudojamus 7 pastatus turi akcinė bendrovė – firma „Šilutės Rambynas“, 3 pastatus – Lietuvos ir Vokietijos UAB „Rusnė Fisch“. Švėkšnos seniūnijoje daugiausia nenaudojamų ir apleistų pastatų turi grafienė Felicija Laimė Broel Platerienė – 7 pastatus.

Reikalauja papildytiAPLEISTAS NAMAS 1

Ekonomikos ir finansų komiteto narys Arvydas Jakas nustebo, kad sąraše nėra, jo žodžiais tariant, „Šilutės piktžaizdės – buvusios lentpjūvės pastatų“, kurie yra šalia Sporto komplekso, Rusnės gatvėje. A.Jako nuomone, buvusi lentpjūvė jau bemaž dešimtmetis nenaudojama ir apleista. Politikas sakė neabejojantis, kad ir šie pastatai turėtų būti apmokestinti didesniu tarifu.

Kitą dieną Kaimo reikalų komitete Turto poskyrio vyriausioji specialistė D.Thumat jau pateikė papildytą apleistų ir nenaudojamų pastatų sąrašą. Jame atsirado ir dar 15 pastatų, kuriuos valdo UAB „Kintai“ (direktorius Rimgaudas Višinskas). Dauguma šios įmonės pastatų – A.Jako pastebėti buvusios lentpjūvės pastatai.

Išanalizavęs pateiktą sąrašą, Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narys Jonas Purlys pasigedo dar vieno pastato, kuris jau seniai darko Šilutės vaizdą – Kalinausko g. 8 namas. Jo žiniomis, šis pastatas priklauso kažkuriai rajono politiko S.Stankevičiaus įtakos įmonei.

Politikas net replikavo, kad gal į sąrašus įtraukiami tik neįtakingų žmonių pastatai. D.Thumat paneigė šias prielaidas, sakydama, kad komisija svarsto visų jai pateiktų pastatų apmokestinimą, nesvarbu, kas yra pastatų savininkai. Apie pastatą, esantį Kalinausko g. 8, komisija duomenų neturėjo.

J.Purlys pareikalavo, kad komisija įvertintų, kokiu tarifu apmokestinti minėtą pastatą.