Už balsų pirkimą bus teisiamos dvi šilutiškės, dar vienas pirklys slapstosi

rinkeju pirkimas TV3play iskarpa 3Šilutės rajono apylinkės teismą pasiekė trečioji byla dėl galimo rinkėjų papirkimo per antrąjį rinkimų turą į LR Seimą Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje Nr.32, praneša Klaipėdos apygardos prokuratūra. Dvi šilutiškės įkalbėjo 25 rinkėjus balsuoti už „tvarkietį“ Kęstą Komskį.

Kita balsų pirkimo byla kol kas dulka prokuratūroje, nes bylos nagrinėjimas Šilutės apylinkės teisme buvo atidėtas dėl kaltinamosios girtumo. Teismo procesas nepradėtas dėl to, kad atidėjus bylą pasislėpė vienas iš kaltinamųjų.

Sumokėjo po 20 litų

Trečiąjį tyrimą dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise (pagal LR BK 172 str.) atliko prokurorė Jurgita Ališauskaitė. Dvi šilutiškės – 36 m. R.Š. bei 26 m. Š.M. – įtariamos tuo, kad šių metų spalio 28 d., vykstant antrajam rinkimų į LR Seimą turui, įkalbėjo 25 rinkėjus balsuoti už vieną kandidatą ir po balsavimo šiems rinkėjams sumokėjo po 20 litų. „Šilutės naujienų“ žiniomis, moterys siekė surinkti daugiau balsų už partijos Tvarka ir teisingumas kandidatą K.Komskį.

Įtariamosios prisipažino padariusios nusikalstamą veiką ir dėl to gailėjosi, jos neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu. Prokurorė teismo prašė įtariamosioms skirti po 40 MGL dydžio (5200 litų) baudą, įpareigojant ją sumokėti per 12 mėnesių.

Šilutėje jau buvo priimtas vienas apkaltinamasis nuosprendis byloje dėl rinkėjų balsų pirkimo. Lapkričio 2-ąją 5200 Lt bauda skirta 43 m. rusniškiui Viktorui Mertins. Jis, vykstant išankstiniam balsavimui, trims rinkėjams pažadėjo sumokėti po 10-15 litų arba, jų pageidavimu, atsiskaityti degtine už tai, kad šie balsuotų už jo nurodytą kandidatą – taip pat už „tvarkietį“ K.Komskį.

Kaltinamasis pasislėpė

Dėl analogiškos nusikalstamos veikos Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje per pirmojo rinkimų turo išankstinį balsavimą prokuratūroje guli dar viena baudžiamoji byla. Nors ji baigta pagreitinto proceso tvarka ir jau buvo pasiekusi teismą, tačiau dėl to, kad į teismą kaltinamoji 46 m. Nijolė Žikienė atėjo neblaivi, byla grąžinta prokuratūrai. Bylos negalima perduoti teismui, nes vienas iš kaltinamųjų – 48 m. Algimantas Vidutis pasislėpė. Šiuo metu vyras ieškomas.

Rinkimuose į Seimą A.Vidutis ir N.Žikienė, vykstant išankstiniam balsavimui, spalio 10-ąją, buvo demaskuoti, kai po 15 litų žadėjo keturiems piliečiams už tai, kad jie balsuotų už Darbo partijos kandidatų sąrašą, o jame pirmumo balsą skirtų „darbietei“ Lijanai Jagintavičienei. A.Vidutis ir N.Žikienė už minėtą atlygį atiduoti balsą rinkėjus ragino ir vienmandatininko „tvarkiečio“ K.Komskio naudai.

Iš viso per Seimo rinkimus Lietuvoje buvo pradėti 34 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 22 pradėti dėl galimo balsų pirkimo, raginant balsuoti už konkrečių partijų kandidatus.