Už grasinimus automobiliu tempti per mišką – 60 parų areštas

dark forest by sapphira4-d4pa225Sausio 21 d. Saugų kaimo degalinėje Aurimas sumąstė itin žiaurų būdą „išmušti skolą“ – pagrobti skolininką R.B. ir patampyti jį automobiliu, kol sutiks atiduoti tariamą skolą jo draugui A.B.

Paini istorija prasidėjo nuo to, kad A.B. paprašė R.B. parūpinti narkotikų. Pastarasis pažadėjo padėti, nes pažinojo D.M., kuris neva pardavinėjo svaigiąsias medžiagas…

„Narkotikų prekeivis“ paėmė pinigus ir pradingo

„Narkotikų tiekėjas“ D.M. ir A.B. susitiko Traksėdžiuose. A.B. padavė D.M. 300 Lt už narkotikus, kuriuos šis sakė tuoj atnešiąs. Tačiau nei narkotikų, nei už juos sumokėtų pinigų A.B. savo akyse daugiau neregėjo.

„Ant ledo“ likęs A.B. pinigų ėmė reikalauti iš R.B., nes būtent jis supažindino su jo pinigus nusinešusiu D.M.

Su virve ant kaklo vežėsi į miškelį

Vieną vakarą R.B., savo automobiliu „Ford Focus“ grįždamas iš Klaipėdos su draugais, sustojo pakeliui esančioje Saugų kaimo degalinėje.

Staiga prie jų privažiavo automobilis „VW Touran“, iš jo išlipo agresyviai nusiteikusi vyrukų trijulė – A.B., S.S., R.R.
Jie atidarė R.B. automobilio dureles, iš spynelės pačiupo raktelį ir sakė jo nebegrąžinsią tol, kol neatgaus prarastus pinigus.
Iš pradžių tik gąsdinę R.B., netrukus užpuolikai ėmėsi veiksmų: vienas iš jų – R.R. ištempė R.B. iš jo automobilio, liepė sėsti į jų automobilį ir važiuoti iš D.M. paimti pinigus.

Kompanija išsiruošė į narkotikų prekeivio namus, bet jo nerado ir sugrįžo atgal į Saugų degalinę. Ten laukė dar keli pažįstami vaikinai, atvažiavę automobiliu „Audi 80“. Tarp jų buvo ir Aurimas.

Degalinės operatorius paprašė R.B. perstatyti automobilį į kitą vietą, todėl A.B. teko grąžinti pasisavintus raktelius. Patraukęs savo automobilį, R.B. vėl įsėdo į A.B. automobilį ir tikėjosi susitarti geruoju, bet nė nenujautė to, kas jo laukė.

Šalia R.B. prisėdo E.B. ir Aurimas, kuris liepė A.B. važiuoti į mišką ir užnėrė R.B. kilpą ant kaklo. Aurimas patikino auką, kad nuvežęs į mišką, tą virvę pririš prie automobilio ir temps „skolininką“ per mišką. Kai R.B. bandė nusiimti virvę, smaugiančią kaklą, sulaukė smūgio kumščiu į veidą.

Pagrobėjai auką nusivežė į Kukorų kaimo miškelį, prie kapinaičių. Kelionės metu vaikinai grasino, kad privers už skolą perrašyti automobilį.

Miške Aurimas už virvės galo ištempė R.B. iš automobilio ir nusivedė prie iš paskos atvažiavusio „Audi 80“. Tada, kaip ir buvo sakęs, užkabino virvę ant kablio ir paprašė, kad draugas užvestų automobilio variklį.

Neišpildė grasinimų, bet išgąsdino

Nors automobilis nepajudėjo iš vietos, tačiau tokios šešių vaikinų „linksmybės“  nemenkai išgąsdino jų auką R.B. Pagrobtasis patikėjo, kad bus automobiliu tempiamas per mišką.

Teisme R.B. papasakojo, kad būdamas miške nugirdo, kaip vienas iš vaikinų kalbėjo telefonu ir teiravosi tokio automobilio, kaip jo, kainos.

Auka pagrobėjams sakė, kad pasiskųs policijai. Bet skriaudėjai visiškai neišsigando ir pagrasino jį „pakasti“, dar pareikalavo atiduoti ir telefoną.

Po kurio laiko vaikinai nusprendė grįžti į degalinę. Ten Aurimas užlaužė R.B. rankos pirštus ir vėl atėmė automobilio raktelius – sakė, kad automobilyje paieškos jo telefono. Kai telefono nerado (nes R.B. jį paslėpė kojinėje), kažkuris vaikinų sumojo važiuoti į Šilutę ir iš „skolininko“ namų paimti galbūt ten paliktą telefoną.

Visą kelią iki Šilutės Aurimas grasino, jog už skolą R.B. automobilį perleis kitam asmeniui, o telefoną užstatys lombarde.

Degalinės darbuotojas konflikto nepastebėjo

Tą dieną degalinėje dirbęs R.M. matė, kad į degalinę buvo atvažiavę „Ford Focus“ ir „Volkswagen Touran“ automobiliai. Pirmojo automobilio vairuotojas įlipo į antrąjį automobilį ir išvažiavo, kompanija sugrįžo gal po pusvalandžio.

Tada darbuotojas liepė patraukti fordą – vaikinas jo prašymą įvykdė, tad jokio įtarimo nesukėlė. Automobiliuose sėdėję vaikinai nebuvo išlipę, niekas nesistumdė, nesiginčijo ir pagalbos neprašė.

Teisme apklaustas tariamas narkotikų pardavėjas D.M. tvirtino, kad nėra gavęs iš A.B. pinigų ir narkotikų nepardavinėja.
Tyrimo metu apžiūrėjus automobilio „VW Touran“ saloną, rastas automobilio užvedimo raktas, megzta kepurė, atlenkiamas peilis su dėklu, buksyravimo virvė, kuri, manoma, ir buvo užmauta R.B. ant kaklo.

Teismas Aurimo veiksmus traktavo kaip savavaldžiavimą ir paskyrė 60 parų arešto bausmę.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.