Už grotų sėdo mašinvagis – rekordininkas, per 1,5 mėnesio pavogęs ir sudaužęs 4 automobilius ir už tai 3 kartus nuteistas

Masinu vagisPrieš savaitę, kovo 10 dieną, Šilutės rajono apylinkės teismo salėje buvo suimtas ir į pataisos namus išvežtas 19-metis šilutiškis Ernestas B.
Tai buvo trečiasis per savaitę teismo posėdis Ernestui, nuo sausio 25 iki kovo 2 dienos pavogusiam ir sudaužiusiam 4 automobilius. Kovo 4, 9 ir 10 dienos teismo posėdžiuose vaikinas savo kaltę pripažino, gailėjosi. Bet kaltę jam teks išpirkti beveik porą metų sėdint nelaisvėje.

Atsitrenkė į medį

Kaskart po vagysčių Ernestas įkliūdavo policijai, tačiau nebuvo laikomas itin pavojingu ir vaikščiojo laisvėje, darydamas vis naujus nusikaltimus.

Dėl šių vagysčių Šilutės  rajono apylinkės teismą pasiekė trys atskiros bylos, kurias nagrinėjo skirtingi teisėjai. Pažymėtina, kad nuosprendžiai nėra įsiteisėję ir gali būti skundžiami juose nustatyta tvarka.

Kovo 4 dieną Ernestas buvo teisiamas už paskutinę – kovo 2 dienos – vagystę. Tą dieną, apie 0.30 val., jaunuolis iš automobilių stovėjimo aikštelės pagrobė V.M. priklausantį „Audi 80“, kurio vertė 500 Eur.

Ernestas savo kaltę pripažino visiškai ir pasakojo, kad turėtu rakteliu atsirakino ir užsivedė automobilį, kuriuo norėjo pasivažinėti. Bevažiuojantį vogtu automobiliu jį pastebėjo policijos ekipažas ir ėmė persekioti. Bėgdamas nuo pareigūnų, jis nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį.

Ernestas pripažino, kad automobilio savininkei padarė 435 eurų nuostolį, bet žalos neatlygino.

Teismo proceso dalyvių klausiamas, kodėl vieną po kito daro nusikaltimus, negalėjo paaiškinti. Tarstelėjo, kad galbūt norėjo pasirodyti prieš draugus. Ir čia pat dėl savo vagysčių gailėjosi.

Už šią vagystę teismas Ernestui paskyrė 1 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose, ir priteisė nukentėjusiajai V.M. sumokėti 435 eurus.
Sudaužė draugo „Lexus“
Kovo 9-ąją vykusiame teismo posėdyje Ernestas pasakojo apie sausio 27-ąją įvykdytą „Lexus“ vagystę.

Anot jo, tądien jis su kompanija svečiavosi pas L.M. ir liko nakvoti. Rytą, apie 7 val., šeimininkas su draugais išvažiavo, o Ernestas pasiliko tvarkyti buto. Po poros valandų jis iš bute buvusios striukės kišenės paėmė šeimininko automobilio „Lexus LS 430“ raktelį. Išėjęs į kiemą, vairuotojo pažymėjimo neturintis Ernestas sėdo prie „Lexus“ vairo ir važinėjosi po Šilutės miestą. Sukdamas iš V.Kudirkos gatvės į M.Jankaus gatvę Ernestas automobilio nesuvaldė, kliudė kelis kitus automobilius ir atsitrenkė į namo sieną bei medį. 8000 eurų vertės automobilis buvo stipriai sudaužytas.

Teismas Ernestui paskyrė 1 metų laisvės atėmimo bausmę atlikti pataisos namuose. Iki nuosprendžio įsiteisėjimo kaltinamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Vasario 14-ąją pavogė dvi „Audi“

Kovo 10 dieną kitame teismo procese kaltinamasis papasakojo, kaip vogė dar du automobilius.

Vasario 14-ąją, apie 1 val. nakties Geležinkelio gatvėje, Šilutės autobusų stoties teritorijoje, jis pasikėsino pagrobti R.Z. priklausantį automobilį „Audi 80“, kurio vertė 500 Eur. Teisme vaikinas ir vėl sakė, kad tiesiog norėjo pasivažinėti.

Mašiną atrakino ir užvedė turėtu raktu nuo kito „Audi 80“. Įvažiavęs į aikštelę jis per siaurą išvažiavimą nesugebėjo išvairuoti ir automobiliu trenkėsi į metalinį atitvarų stulpą. Ten sudaužytą automobilį ir paliko, o pats pabėgo. Taigi, teisininkų terminais sakant, nusikalstamos veikos neužbaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių.

Palikęs apdaužytą „Audi“ nusikaltimo vietoje, kaltinamasis tą pačią dieną, apie 22.30 val., toje pačioje Geležinkelio gatvėje pagrobė V.E. priklausančią „Audi 80“, kurios vertė – 1200 Eur.

Vagies nesustabdė net tai, kad šios „Audi“ akumuliatorius buvo išsikrovęs, todėl iš pusbrolio E.B. pasiskolino akumuliatorių ir jį įsidėjo į vogtą automobilį. Apie tai, kad pavogė automobilį, pusbroliui Ernestas nesakė.
Vasario 15 dieną, apie 6 val., su vogtu automobiliu šilutiškis nuvažiavo į Tauragės rajoną pas draugą V.Z. Jam irgi nesakė, kad mašina pavogta, ją davė vairuoti V.Z., o šis „Audi“ nesuvaldė – padarė eismo įvykį.

Po avarijos abu vaikinus sulaikė policijos pareigūnai. Ernestas teisme sutiko atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą: R.Z. jis turės sumokėti 200 eurų, o V.E. – 1245 eurus.

Už šias vagystes teismas Ernestui paskyrė 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Vaikinas suimtas teismo salėje.