Už kirviu užkapotą šunį – 520 Lt bauda

sad-dogs90 procentų nedarbingumo lygį turinčiam vyrui neįgalumas nesutrukdė šių metų pavasarį paimti į rankas kirvį ir juo daugiau nei 10 kartų trenkti savo šuniui į galvą.

Visą parą prasikamavęs sunkiai sužeistas augintinis pagalbos sulaukė tik kitą dieną – veterinaras egzekucijos auką užmigdė…
Neseniai Stubrių gyventojui teisme paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Už žiaurumą prieš keturkojį vyras paklos 520 Lt – mat, nusikaltimas kvalifikuotas kaip nesunkus.

Nužudyti šunį patarė kaimynė

Gegužės 21-ąją šuns egzekucija vyko Stubriuose. Čia 43 metų vietos gyventojas A.B. kirviu talžė savo augintinį, susidorojimui su gyvūnu pasirinkęs savos sodybos teritoriją ir ūkinį pastatą. Kaimyną, kirviu daužiusį šunį, matė ir aplinkiniai, ir net vaikai…

Pas nevisai pribaigtą šunelį tądien mirtis neatėjo, jis visą parą galavosi vyro daržinėje, kol stubriškiai apie tokį kaimyno žiaurumą pranešė seniūnijai.

Kitą dieną atvykus pareigūnams, šunelis dar buvo gyvas, tačiau jį apžiūrėjęs veterinaras padėti pasveikti keturkojui nebegalėjo. Konstatavęs, kad aukai sulaužyta dešinė galvos pusė, ištikusi koma, veterinaras padėjo augintiniui tik jį užmigdydamas.

Kaltinamasis A.B. Stubriuose gyvena su sugyventine ir abu jie apibūdinami kaip problemų su alkoholiu turintys žmonės. Tačiau teisme vyras sakė, kad žudydamas šunį buvo blaivus.

Jis pasakojo, kad tądien jo šuo jau buvo leisgyvis. A.B. augintinį nunešė į ūkinį pastatą ir kelis kartus vis ėjo jo pažiūrėti.
Kaimynė papriekaištavo, kad leidžia šuniui kankintis ir patarė „geriau tą šunį užmušti“. Taip A.B. ir padarė – susinervinęs pasiėmė kirvį ir bukąja puse sudavė apie 10 smūgių šuniui į galvą. Sakė šunį norėjęs užmušti, nes šiam traukuliai buvo prasidėję.

Po daužymo kirviu A.B. dar buvo nuėjęs pažiūrėti šuns, matė, kad šis judina letenas, tačiau taip ir paliko jį kovoti su mirtimi.

Mažą baudą sumažino dar labiau

Tauragės AVPK atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė tuoj po įvykio, pavasario pabaigoje, „Šilutės naujienoms“ sakė, jog A.B. už žiaurų elgesį su šunimi gresia baudžiamoji atsakomybė, numatyta Baudžiamojo kodekso 310 straipsnyje: viešieji darbai, arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų.

Neseniai teismas stubriškiui paskyrė baudžiamąjį įsakymą. Konstatavus, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, nuoširdžiai gailėjosi, jam dėl žiauraus elgesio su gyvūnais skirta 780 Lt bausmė.

Tačiau, vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, paskirta bausmė dar sumažinta trečdaliu ir galiausiai vyras už savo žiaurumą turės atsakyti sumokėdamas viso labo 520 Lt.

Kaltinamasis turi teisę baudžiamąjį įsakymą skųsti.