Už kontrabandos gabenimą nuteisti 2 šilutiškiai ir pareigūnė

cigareciu-kontrabanda-kas-kaip-ismano-taip-ir-gabena2Pagėgių rinktinės pasieniečių demaskuotai buvusiai pareigūnei už piktnaudžiavimą ir tarnybos paslapties atskleidimą skirta 9100 litų bauda. Be to, jai atimta teisė 2 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šią savaitę įsigaliojo Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinamoji – buvusi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnioji specialistė. Šiuo metu jai yra 26-eri.

2012 m. rugsėjo 4 d. VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu užfiksavo sienos pažeidimą. Šioje vietoje ji eina Nemuno viduriu. Iš Rusijos gumine valtimi su pakabinamu varikliu atplaukęs asmuo dviem asmenims Lietuvos krante perdavė dėžes. Šie iš Rusijos atplukdytą krovinį sukrovė į automobilį „Audi 100“ ir pradėjo gabenti į Lietuvos gilumą. Valtimi joje buvęs asmuo tuoj pat grįžo į Rusijos krantą. VSAT pareigūnai sulaikė ir automobilį „Audi 100“, ir du vyrus – Šilutės miesto ir rajono gyventojus.

Atlikdami šio įvykio ikiteisminį tyrimą Pagėgių rinktinės pasieniečiai išsiaiškino, kad su šiuo kontrabandos gabenimo atveju yra susijusi Pagėgių rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnioji specialistė, dirbusi Bardinų užkardoje.

Buvo nustatyta, kad piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi ji suteikė su VSAT nesusijusiam asmeniui tarnybos paslaptį sudarančią informaciją apie pasienio sargybų išdėstymą ir vaizdo stebėjimo sistemos veikimą Bardinų užkardos saugomame ruože. Minėta informacija pasienietė disponavo dėl užimamų pareigų bei nesiėmė neatidėliotinų priemonių užkirsti kelią daromam teisės pažeidimui.

VSAT Pagėgių rinktinės vado įsakymu pareigūnė 2013 m. vasario 13 d. buvo atleista iš vidaus tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.

Šią savaitę įsigaliojo buvusios pasienietės baudžiamąją bylą išnagrinėjusio Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo ji pripažinta kalta. Už piktnaudžiavimą bei tarnybos paslapties atskleidimą teismas jai skyrė 9100 litų baudą ir atėmė teisę 2 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Beje, Klaipėdos apygardos teismas 2013 m. sausio 7 d. išnagrinėjo ir 27-erių Šilutės rajono bei 29-erių Šilutės gyventojų, kuriuos tąkart prie Nemuno su cigaretėmis sulaikė pasieniečiai, baudžiamąją bylą dėl kontrabandos. Teismas juos pripažino kaltais ir įskaitęs laikiname sulaikyme ir suėmime išbūtą laiką abiem skyrė baudas po 17 680 litų.