Už mamos mirtį dukros prašė 350 000 Lt kompensacijos

43V.B., pernai liepos 27-osios rytą važiuodamas Tilžės gatve, partrenkė pėsčiųjų perėja ėjusią 70-metę Reginą B.B. Moteris dėl patirtų sunkių sužalojimų mirė.

Skaudžią netektį patyrusios velionės dukterys iš 38 metų vairuotojo prašė priteisti 350 000 litų. Neseniai teisme vyras išgirdo nuosprendį. Priteista kompensacija – gerokai mažesnė.

Vairuotoją apakino saulė

Teisme pasakodamas įvykio aplinkybes vyras sakė, kad tą liepos rytą jis mieste važiavo ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu. Artėjant prie pėsčiųjų perėjos automobilio nepristabdė, nes žmonių, stovinčių prie jos, nematė.

V.B. teisinosi, kad iš priekio saulė blizgino tiesiai į akis. Ir tik maždaug metro atstumu nuo automobilio priekio jis pamatė moterį, einančią pėsčiųjų perėja. Vairuotojas bandė išvengti susidūrimo – stabdė, pasuko vairą, tačiau vis tiek kliudė pėsčiąją.
Partrenkta moteris buvo be sąmonės, ir avarijos kaltininkas iškvietė medikus. Bet ligoninėje pėsčioji, patyrusi smegenų komą, sunkų trauminį šoką ir abipusio plaučių uždegimo komplikaciją, neišgyveno.

Teisme kaltinamasis V.B. savo kaltę pripažino.

Žala – 350 000 Lt

Mirusiosios dukros B.K. ir J.B pasakojo, kad garbaus amžiaus jų mama viena gyveno kaime, bet buvo savarankiška, energinga, geros sveikatos – savo ūkyje tvarkėsi be jokios pagalbos. Ir ligoninėje gulėjo tik kartą, kai jai buvo lūžusi koja.

Nukentėjusiosios pareiškė, kad iš V.B. nori prisiteisti beveik 350 000 Lt žalos atlyginimui: 340 Lt turtinei ir 332 736 Lt neturtinei žalai bei 10 000 Lt už advokato paslaugas.

Pateikdamos tokį ieškinį moterys sakė, kad dėl staigios mamos mirties patyrė didžiulį sukrėtimą. Nors jos kartu su B.B. jau nebegyveno, tačiau jas siejo stiprus dvasinis ryšys, dažnai viena kitą lankė. Taip pat mama jas paremdavo ir materialiai, aprūpindavo kaime užaugintais produktais.

Išgirdo nuosprendį

Kaltinamasis V.B. turtinės žalos dydžio neginčijo, sutiko atiduoti pinigus nukentėjusiosioms už mamos laidotuvių apeigas. Tačiau prašoma priteisti neturtinė žala jam pasirodė per didelė – vyras nepajėgus atlyginti tokio dydžio žalą, kadangi nedirba, jokio turto ir pajamų negauna.

Teisme V.B. pripažintas kaltu ir nubaustas laisvės atėmimu 3 metams ir 9 mėnesiams, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant 3 metams. V.B. 2 metams atimta ir teisė vairuoti. Taip pat jis privalo pradėti dirbti ar bent užsiregistruoti Darbo biržoje bei 6 mėnesius būti namuose nuo 24 val. iki 6 val. ryto.

Tačiau nukentėjusiųjų prašomą 350 000 Lt kompensaciją teismas sumažino 5 kartus: atsižvelgus į vyro pajamas ir Lietuvos teismų praktiką, priteista 70 000 Lt kompensacija.  Dalį neturtinės žalos nukentėjusiosioms jau sumokėjo AB „Lietuvos draudimas“, todėl V.B. liko sumokėti 56 000 Lt.

Nuosprendis gali būti skundžiamas.