Už medžio pražudytą moterį Savivaldybė sumokėjo 20 tūkst. litų

uzmuse medis20 176 Lt – tiek palengvėjo Savivaldybės biudžetas, kai po teismų rajono valdžiai teko pripažinti savo kaltę dėl prastai prižiūrimų želdinių. Ši aplaidi nepriežiūra sukėlė nepataisomą tragediją – 2011-ųjų rugsėjo viduryje ant 65-erių metų traksėdiškės Šilutėje užvirtęs senas medis mirtinai ją sužalojo.

Nelaimė įvyko Šilutėje, ties H.Šojaus dvaru. Ant traksėdiškės, einančios iš poliklinikos, užvirto smarkaus vėjo gūsio išjudintas klevas. Medis prispaudė praeivę prie žemės ir 65 metų moteris mirė vietoje.

Jei klevas būtų buvęs laiku nupjautas, ši nelaimė nebūtų nutikusi – tuo įsitikinusios dvi žuvusiosios dukros. Medžio nupjovimu pasirūpinti turėjo Savivaldybė, kuri yra suformavusi Želdinių priežiūros komisiją.

Į įvykio vietą atvykę ir klevą supjaustę ugniagesiai gelbėtojai konstatavo, kad medžio šaknys buvo papuvusios – juo nebuvo laiku pasirūpinta.

Didelį šoką dėl motinos žūties patyrę O.Valienės artimieji iš Savivaldybės prašė priteisti 150 tūkstančių neturtinei žalai atlyginti.
Skundą pateikusių traksėdiškių advokatas Rimvydas Kairys neabejojo, kad teismas priims jo klientėms palankų sprendimą, tačiau nežinojo, kokia suma teisėja įvertins patirtą moralinę žalą.

Klaipėdos apygardos administracinis teismas pripažino, kad atsakomybę dėl moters žūties turi prisiimti Šilutės r. savivaldybė, nes neužtikrino tinkamos miesto želdinių priežiūros. Tačiau seserų skundas patenkintas tik iš dalies – iš Savivaldybės priteista 175,86 Lt turtinės ir 20 000 Lt neturtinės žalos.

Toks teismo sprendimas netenkino nei O.Valienės dukterų, nei Savivaldybės. Abi pusės su apeliaciniais skundais kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT). Bet gruodžio 10 d. LVAT abu skundus atmetė, todėl liko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas.

Pernai gruodžio 28 d. Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis iš Administracijos direktoriaus rezervo žuvusiosios dukterims atlygino teismo priteistą 20 176 Lt sumą.