Už melagingus skambučius – 1 000 eurų bauda

Vilniaus AVPK nutarimu 38-erių vilniečiui skirta 1000 eurų bauda. Administracinėn atsakomybėn asmuo buvo patrauktas už skambinimą skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 žinant, kad pagalba nereikalinga, melagingus pranešimus apie sprogmenis ir už Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojų garbės ir orumo pažeminimą.

Incidentas įvyko gegužės 25 d. Pirmą kartą 18 val. 34 min. numeriu 112 paskambinęs neblaivus asmuo pranešė apie Vilniuje, Katedroje padėtą sprogmenį. Pokalbio metu jis keikėsi ir įžeidinėjo BPC pareigūnę. Darbuotoja parengė pranešimą apie galimai melagingą kvietimą ir perdavė jį policijai.

18 val. 35 min. asmuo vėl paskambino, šįkart jis tvirtino esąs Rotušės aikštėje ir norįs pranešti apie sprogmenį Vilniaus rotušėje. Vėl keikėsi ir įžeidinėjo operatorių. Kadangi mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo duomenys rodė, kad asmuo skambina iš Šnipiškių, policijai buvo perduotas pakartotinis pranešimas apie galimai melagingą skambutį.

Iš to pačio asmens per 20 minučių buvo sulaukta 5 skambučių. BPC darbuotojo teigimu, kitais kartais jis jau kalbėjo ne apie sprogmenis, bet prašėsi medikų pagalbos, toliau įžeidinėjo operatorius, nesakė savo adreso.

BPC kreipėsi į Vilniaus AVPK, prašydamas nustatyti skambinusį asmenį ir patraukti jį atsakomybėn. Komisariato darbuotojai nustatė, kad pažeidimus įvykdė policijai jau pažįstamas vilnietis. Jis patrauktas atsakomybėn pagal kelis AK straipsnius.

BPC primena, kad skambindami numeriu 112 dalį atsakomybės prisiima pranešėjai. Tik abipusiai geranoriškas bendradarbiavimas, pagarbus elgesys padeda priimti ir perduoti pagalbos prašymus skubiosios pagalbos tarnyboms greičiau ir tiksliau. O už piktavališką elgesį gresia administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.

Pagal Elta inf.