Už narkotikų laikymą ir platinimą – 5 100 eurų bauda

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai nuteisė E. S., laikiusį narkotinę medžiagą – kanapes, kurias jis platino ir paskyrė vyrui 5100 Eur baudą.

Teismas nustatė, kad E. S. iki šių metų sausio 14 d. savo automobilio „BMW“ durelių dėtuvėje, po to bute bei kuprinėje, kurią automobiliu atsivežė į Šilutę, laikė ne mažiau kaip 3 g narkotinės medžiagos – kanapių (antžeminių dalių). Sausio 14 d. Šilutėje vyras automobilyje „BMW“ pagamino vieną tabako ir kanapių mišinio rankų darbo cigaretę ir perdavė ją vartoti kartu su juo buvusiems trims asmenims. Likusias kanapes laikė automobilyje esančioje kuprinėje, kol sausio 15 d. jas rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino ir paaiškino, kad kanapes jis nusipirko 2022 m. gruodžio pabaigoje Vilniuje, iš nepažįstamo žmogaus. Jas laikė savo bute, o sausio 14 d. atvažiavęs į Šilutę pas tėvus, atsivežė su savimi. Kartu atsivežė elektronines svarstykles, smulkintuvą, popierėlius cigaretėms gaminti. Susitikęs su draugais, susuko vieną cigaretę, kurią rūkė pats ir davė parūkyti draugams. Dėl šio nusikaltimo gailisi, savo elgesį vertina neigiamai, tvirtina pasimokęs ir narkotikų nebevartoja, dirba, taupo pinigus būstui ir ketina kurti šeimą.

Teismas, išnagrinėjęs bylą ir įvertinęs surinktus įrodymus padarė išvadą, kad E. S. kaltė dėl neteisėto narkotinių medžiagų laikymo ir platinimo visiškai įrodyta. Vyro atsakomybę lengvino tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir gailisi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino tai, kad E. S., būdamas neteistas, baustas administracine tvarka, dirbantis, padarė tyčinį sunkų nusikaltimą, susijusį su disponavimu narkotinėmis medžiagos.

Teismas, atsižvelgęs į nusikaltimo pavojingumo laipsnį, motyvus ir tikslus, kaltininko asmenybę, į tai, kad jis neteistas, po šio nusikaltimo naujų nusikalstamų veikų nepadarė, o padarė tik vieną administracinį nusižengimą, susijusį su Kelių eismo taisyklių pažeidimu, turi nuolatines pajamas, buvusių darboviečių vadovų charakterizuojamas teigiamai, skyrė jam švelnesnę nei įstatymo numatyta bausmę – 7 650 Eur baudą, kuri sumažinta trečdaliu. Baudos sumokėjimui nustatytas  1 metų ir 6 mėnesių terminas.

Nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Rasa VEKTERIENĖ, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėja