Už narkotikų platinimą – 5 100 eurų bauda

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose išnagrinėta byla, kurioje 5 100 eurų nubaustas E. S., turėjęs ir platinęs narkotinę medžiagą – kanapes.

Nustatyta, kad E. S. šiemet, iki sausio 14 dienos savo automobilyje BMW, po to bute bei kuprinėje, kurią atsivežė į Šilutę, laikė ne mažiau kaip 3 g kanapių antžeminių dalių. Sausio 14 d. Šilutėje vyras automobilyje pagamino vieną tabako ir kanapių mišinio cigaretę ir perdavė ją kartu buvusiems trims asmenims. Likusias kanapes jis laikė automobilyje, kuprinėje, kol sausio 15 d. jas rado policijos pareigūnai.

Kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino ir aiškino, kad kanapes jis nusipirko 2022 m. gruodį Vilniuje iš nepažįstamo žmogaus. Jas laikė bute, o sausio 14 d. atvažiavęs į Šilutę pas tėvus atsivežė ir jas. Kartu atsivežė elektronines svarstykles, smulkintuvą, popierėlius cigaretėms gaminti. Susitikęs su draugais, susuko vieną cigaretę, kurią rūkė pats ir davė parūkyti draugams. Dėl padaryto nusikaltimo gailėjosi, tvirtino pasimokęs ir narkotikų nebevartojantis, taupantis pinigus būstui ir ketinantis kurti šeimą.

Teismas, įvertinęs įrodymus, liudytojų parodymus, padarė išvadą, kad E. S. kaltė visiškai įrodyta. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, jog jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir gailėjosi, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Atsižvelgęs į aplinkybes teismas skyrė vyrui švelnesnę nei įstatymo numatyta bausmę – 7 650 Eur baudą, ji sumažinta trečdaliu. Baudai sumokėti nustatytas 1 metų ir 6 mėnesių terminas.

Nuosprendį per 20 dienų galima skųsti.

Pagal Tauragės apylinkės teismo inf.