Už neteisėtą nėgių žvejybą turės sumokėti 8 tūkst. litų

negesPraėjusį savaitgalį Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnai, bendradarbiaudami su Šilutės aplinkosaugininkais, sugavo du brakonierius. Už šią neteisėtą žvejybą jie turės pakloti apie 8 tūkst litų.

Beje, šie brakonieriai turi liūdnos patirties – už ankstesnę nelegalią žvejybą jie jau turėjo sumokėti 19 tūkst. litų, bet tokia suma jų nesustabdė nuo neteisėtos veiklos…

Tauragės agentūros pareigūnai organizavo reidą, tikrindami lašišinių žuvų – šlakių ir upinių nėgių – migracijos takus. Pastebėję kažką įtartina, jie surengė pasalą. Jos metu įkliuvo du brakonieriai, tinkliniu įrankiu, vadinamąja „gaudykle”, Jūros upės ichtiologiniame draustinyje Tauragėje prie užtvankos esančiame žuvitakyje gaudę upines nėges.

Neteisėtos žvejybos laimikis – 78 nėgės. Gamtai padaryta žala siekia daugiau nei 7,6 tūkst. Lt. Už tai pažeidėjams gresia bauda nuo 400 Lt iki 1 000 Lt ir žvejybos įrankių konfiskavimas.

Šiemet šie brakonieriai aplinkosaugininkams įkliūva jau antrąkart. Prieš tai jų gamtai padaryta žala įvertinta 17 tūkst. Lt ir kiekvienam skirta 1 000 Lt bauda.