Už nuopelnus Lietuvai apdovanotas šilutiškis D.Pancerovas

dovydas pancerovasPrieš Vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių.

Tarp jų – 15min.lt žurnalistas šilutiškis Dovydas Pancerovas. Jam įteiktas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medalis, jis apdovanotas drauge su internetinio portalo 15min.lt Tyrimų skyriaus redaktoriumi Šarūnu Černiausku.

Džiaugiasi, kad vertinama tiriamoji žurnalistika

„Mūsų šalis skaičiuoja tūkstančius metų savo istorijos, tačiau būtent šiandieninė Lietuva yra girdima, matoma, gerbiama ir kaip niekada turi daug draugų. Ir tai įrodė savo darbais mūsų partneriai ir draugai, kai iškilo grėsmė išorėje, kad mes esame ne vieni. Didžiuojuosi, kad Lietuva būtent tokia, kad Lietuva gali pasitikėti savo ateitimi, savo žmonėmis, nes jūs ir esate visa Lietuva“, – sakė Prezidentė.

Po apdovanojimo įteikimo 15min Tyrimų skyriaus žurnalistas D.Pancerovas sakė, kad tiriamoji žurnalistika yra svarbi ir demokratijai, ir piliečiams.

„Labai džiaugiuosi šiuo garbingu įvertinimu, nes tai atkreips Lietuvos visuomenės – o ypač jaunų žmonių – dėmesį į tiriamąją žurnalistiką. Mes jau kelerius metus siekiame sukurti šio amato tradiciją Lietuvoje, nes tai yra labai svarbu demokratijai ir piliečiams. Galima sakyti, tiriamosios žurnalistikos tradicija yra mūsų idėja Lietuvai, kurią įgyvendiname kasdieniu darbu. Džiaugiuosi, kad tai vertinama“, – komentavo D.Pancerovas.

Priminsime, kad pernai pavasarį Dovydas išleido pirmąją savo knygą „Kiborgų žemė“, kurioje papasakojo savo įspūdžius apie Maidano revoliuciją ir Rusijos sukeltą karą Ukrainoje.

Žurnalisto tyrimas „Parodyk akytes“ tapo tikru politiniu skandalu Lietuvoje. D.Pancerovas suabejojo praėjusioje kadencijoje Šilutės ir Pagėgių gyventojus atstovavusio Artūro Skardžiaus „verslo sėkme“ ir skaidrumu  Šilutės rajone, ir plačiau Lietuvoje.

Įvertinimas svarbus kaip įrodymas sau

„2015 metais, nusivylęs savimi ir kitais, apsisprendžiau iš esmės pakeisti savo profesinį gyvenimą – atsisakyti visokių feisbuko diskusijų, kovų, nebesirodyti renginiuose, o vietoje to imtis didesnių projektų. Laike išsitęsusių darbų, kurie gali turėti išliekamąją vertę. Tada dingau iš eterio ir pradėjau rašyti knygą. Taip pat ėmiausi pirmųjų tikrų tyrimų ir istorijos apie Vytauto Landsbergio asmeninį gyvenimą.

Kad ir kaip melodramiškai skamba, bet tai buvo sunkiausi metai mano gyvenime. Atrodė, viskas griūva ir jaučiausi padaręs didžiulę klaidą. Mačiau, kad draugai ir kolegos juda į priekį, pasiekia vis naujų žurnalistinių tikslų, o aš regis grimzdau. Kažką dariau, kažką rašiau, bet niekas to nematė, o pats nemačiau galo. Praradau pasitikėjimą savimi ir pasijutau nustumtas į šalį. Todėl kai naktį po praėjusių metų knygų mugės grįžau į namus pardavęs visą Kiborgų žemės tiražą, pasijutau lyg išsigelbėjęs paskutinę rungtynių akimirką 🙂 Toji pastarųjų metų sėkmė – Kiborgų žemė,#parodykAkytes, apdovanojimai ir, žinoma, šis valstybinis įvertinimas – man svarbūs ne tiek dėl savimylės, bet kaip įrodymas sau pačiam, kad tada prieš dvejus metus pasirinkau teisingą kelią ir viskas buvo ne veltui. Ačiū skaičiusiems ir gerais, ir blogais laikais. Ačiū supratusiems, patikėjusiems ir palaikiusiems.

Tiems, kuriems dabar reikia palaikymo, galiu pasakyti iš savo patirties – iššūkiai ir pokyčiai visada yra skausmingi ir ilgi, bet jeigu sukandęs dantis vykdai savo planą, tai tikrai viskas bus gerai :)“, – rašė Dovydas savo feisbuke.