Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeisti pareigūnus.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir taip padarė administracinius nusižengimus, numatytus LR administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už šiuos pažeidimus numatyta bauda nuo 90 iki 140 eurų.

Socialiniai tinklapiai yra vieša erdvė, kurią mato visi žmonės, ir už padarytus nusižengimus kitų asmenų atžvilgiu reikia atsakyti pagal įstatymus.

Dėkojame piliečiams, kurie praneša policijos pareigūnams apie juos žeminančius komentarus. Imuniteto valdybos pareigūnai imsis visų priemonių apginti ir apsaugoti kiekvieno pareigūno garbę ir orumą. Tad prieš skelbdami informaciją, kuri gali turėti įtakos kitiems, pagalvokite apie galimas pasekmes sau.
Gerbkime vieni kitus!