Už plėšimą nuteisti moksleiviai

ApiplesimasPraėjusį antradienį Šilutės rajono apylinkės teismas už bendrai įvykdytą plėšimą nuteisė tris nepilnamečius moksleivius. Nepilnamečiams (dviem iš jų po 16 m., trečiajam – 17 m.) skirta aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams trims mėnesiams.

Nepilnamečiai nuteisti už tai, kad praėjusią žiemą, vienam iš jų tyčia kumščiu sudavus nukentėjusiajam, iš jo striukės kišenės pagrobė piniginę, kurioje buvo 80 eurų, 70 Eur vertės auksinis žiedas ir 30 Eur vertės mobilusis telefonas.

Vaikinai teisme savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad iš anksto susitarė užpulti ir apiplėšti nukentėjusįjį, kadangi jis nedavė cigarečių. Nepilnamečiai nurodė, kad pavogtą mobilųjį telefoną užstatė lombarde, o pinigus pasidalijo.

Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad nuteistieji padarė nusikaltimą dėl savanaudiškų tikslų, turėdami neišnykusį teistumą už ankstesnę bendrai įvykdytą vagystę, taip pat į padaryto nusikaltimo pavojingumą, kaltinamųjų asmenybes, jų amžių ir socialinę brandą, konstatavo, jog bausmės tikslai bus pasiekti be realaus jos atlikimo, t. y. atidedant laisvės atėmimo bausmės vykdymą. Skirdamas bausmes teismas įvertino ir nepilnamečių atsakomybę lengvinančią aplinkybę – tai, kad jie prisipažino padarę nusikaltimą ir gailėjosi, tačiau atsakomybę sunkino bendrininkavimas.

Nepilnamečiams paskirta ir auklėjamojo poveikio priemonė – elgesio apribojimas šešiems mėnesiams būti namuose nuo 21 val. iki 6 val. bei mokytis arba dirbti, taip pat nekeisti gyvenamosios vietos be šios priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios.
Nuteistieji arba jų tėvai, jei nepilnamečiai neturės turto ar uždarbio, kurio pakaktų jų padarytai žalai atlyginti, įpareigoti atlyginti 140,32 Eur žalą Valstybinei ligonių kasai už nukentėjusio asmens gydymą bei 364,05 Eur žalą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriui dėl nukentėjusiajam išmokėtos ligos pašalpos už laikinojo nedarbingumo laikotarpį.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.