Už rinkėjų papirkinėjimą K.Komskio naudai gavo baudas

rinkimai11Itin našiai per praėjusius rinkimus į Seimą dirbusios aktyviosios „tvarkiečio“ Kęsto Komskio rėmėjos šilutiškės 36-erių Rita Šertvytienė ir 26-erių Šarūnė Mišinskaitė už rinkėjų papirkinėjimą šio kandidato į Seimą vienmandatėje Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje naudai gavo baudas.

Tokias, kokių už trukdymą rinkėjams pasinaudoti rinkimų teise  ir prašė ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė Jurgita Ališauskaitė.

Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė, išnagrinėjusi šią per antrąjį rinkimų į Seimą turą iškeltą baudžiamąją bylą, baudžiamuoju įsakymu skyrė 5200 litų baudą „Šilutės baldų“ įmonės darbuotojai R.Šertvytienei ir tiek pat – niekur nedirbančiai Š.Mišinskaitei. Pastarajai įskaičiuota viena sulaikymo para, praleista areštinėje, demaskavus nusikaltimą, kaip atliktos bausmės dalis. Tad Š.Mišinskaitei teks sumokėti 4680 litų baudą.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, jog abi šios šilutiškės per antrąjį rinkimų į Seimą turą papirko 25 rinkėjus, sumokėdamos jiems po 20 litų, kad šie savo balsus atiduotų už K.Komskį.

Per 14 parų abi šios įtariamosios, jei nesutiktų su paskir-tomis baudomis, gali reikalauti bylos nagrinėjimo teisme.

Iki šiol Šilutės rajono apylinkės teismą yra pasiekusios trys bylos, kuriose penkiems piliečiams inkriminuojama ta pati veika – rinkėjų papirkinėjimas.

Rusniškiui Viktorui Mertins teismas paskyrė 5200 litų baudą, o šilutiškiai  Darbo partijos nariai 46-erių Nijolė Žikienė ir 48-erių Algimantas Vidutis bylos nagrinėjimo dar laukia.