„Už saugią Lietuvą“ ir maltiečiai kviečia dovanoti mokyklinius reikmenis vaikams

cid 913E88DA4E314A50BBB08E3CEDA3F918SKIRMANTESArtėja rugsėjis ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą nacionalinę socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“ vis dažniau pasiekia iniciatyvos, siūlančios padėti sunkiau gyvenantiems vaikams pasiruošti mokyklai ar užtikrinti jų užklasinę veiklą.

Šiandien startuoja Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ vykdoma labdaros akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Rugpjūčio 22–rugsėjo 30 dienomis bus renkamos kanceliarinės prekės, mokykliniai reikmenys ir aukos skurdžiai gyvenantiems vaikams bei maltiečių vaikų dienos centrams išlaikyti. Kviečiami prisidėti visi, kad vaikai iš socialiai remtinų, daugiavaikių šeimų, našlaičiai, negalią ar specialių poreikių turintys mažieji į mokyklas išeitų apsirūpinę visomis reikiamomis priemonėmis.

Mokyklines priemones galima atvežti į maltiečių biurus, o akcija susidomėjusioms įmonėms ar įstaigoms organizatoriai žada atvežti specialių dėžių aukojamoms mokyklinėms priemonėms rinkti. Nuo šiandien ima veikti ir trumpasis numeris 1419, kuriuo paskambinus galima skirti 2 eurų auką. Paaukoti taip pat galima į MOPT sąskaitą LT29 4010 0424 0397 4431 (paskirtis: vaikams).

Rugpjūčio 30 d., 12 valandą, maltiečiai kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais visus vilniečius ir miesto svečius kviečia atvykti į prie Prezidentūros esančią S. Daukanto aikštę ir ten atnešti kanceliarinių prekių į mokyklą besiruošiantiems vaikams ar paaukoti dienos centrams. Galima dovanoti ne tik sąsiuvinių, rašymo, piešimo priemonių, pieštukinių, bet ir jau naudotų, tačiau vis dar kokybiškų kuprinių, knygų.

Maltiečiai ir kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia kartu susitelkti, kad skurdžiau gyvenantys vaikai į mokyklas skubėtų sotūs ir pilnomis kuprinėmis – išleiskime ir pasitikime juos kaip savuosius!

Apie puikią, jau tradicija tapusią pasienio pareigūnų ir vaikų draugystę papasakojo Ignalinos rinktinės Puškų užkardos pasieniečiai. Jau daugiau nei 10 metų, minėdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną, pareigūnai organizuoja didelę šventę pasienio vaikams. Nuolatiniai šios šventės svečiai – Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras, N. Daugėliškio vaikų globos namų, Švenčionėlių socialinių paslaugų centro, Visagino paramos vaikui centro globotiniai, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai, asociacijos „Žaibo kumštis“ nariai, pasienio ruože gyvenantys vaikai – su nekantrumu laukia ir kasmet vis gausesniu būriu atvyksta į šventę. Šią dieną visas Puškų užkardos pareigūnų dėmesys ir smagios pramogos skiriamos jiems. Ne pirmus metus į šventę atvykstantys vaikai jau turi savo pamėgtas tradicines veiklas: pažįsta ir vardais šaukia pasieniečių šunis, nuoširdžiai džiaugiasi, kai kinologai su tarnybiniais šunimis suranda jų „pamestus“ daiktus, neraginami rikiuojasi į eilę norintys pasivažinėti pasieniečių keturračiu ar paplaukioti kateriu Prūto ežere. O kur dar kasmet vis kitokios kūrybinės ir edukacinės programos, įvairių atlikėjų koncertai, tradicinė pasienietiška košė. Užmegzta draugystė nenutrūksta ištisus metus. Vaikai su malonumu kviečia pasieniečius į savo vasaros stovyklas ir kitus renginius, o pareigūnai niekada neatsisako prisidėti prie jų organizavimo. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai supranta, kad jaunų žmonių rankose valstybės ateitis, ir džiaugiasi galėdami prisidėti prie jų ugdymo, tiki, kad šie vaikai užaugs dorais piliečiais, mylinčiais savo kraštą ir Tėvynę.

Rūpesčiu padėti vaikams dalijasi Ignalinos Švč. M. Marijos gimimo parapijos vaikų dienos centras „Eldoradas“. Nuo 2008 metų veikiantis centras skirtas vaikams, turintiems mažesnes galimybes, augantiems socialinės rizikos, nepasiturinčiose, daugiavaikėse šeimose. Dienos centras vaikams organizuoja daugybę veiklų – sporto, meno renginius, įvairias išvykas, visuomenei naudingą veiklą. Ypatingą dėmesį skiria vaikų išvykoms kartu su šeimos nariais, nes tik buvimas ir bendravimas kartu stiprina tarpusavio ryšį. Vaikų dienos centrą lankančių vaikų tėvams vedami gyvenimo įgūdžių lavinimo užsiėmimai. Nors projektą dalinai finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, sulaukiama Ignalinos rajono savivaldybės finansinės paramos, tačiau norint užtikrinti prasmingą, turiningą, saugų vaikų ir jų šeimos narių užimtumą šių lėšų nepakanka. Labai svarbi ir reikalinga visų, neabejingų ir geros valios žmonių pagalba.

Tai tik dalis gerųjų iniciatyvų, pasiekusių kampaniją „Už saugią Lietuvą“. Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje uzsaugialietuva.lt. Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje „Facebook“ www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.