Už sesers nužudymą šilutiškis kalės 16 metų

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl sesers nužudymo, siekiant nuslėpti išžaginimo ir seksualinio prievartavimo nusikaltimus, buvo pareikšti 26 metų, jau 5 kartus teistam šilutiškiui.

Šilutiškis Marius V. nuteistas tik už jaunesnės sesers brutalų nužudymą. Dėl jos išžaginimo ir seksualinio prievartavimo brolis išteisintas. Vitos Jurevičienės, ve.lt nuotr.

Teismas nuosprendį paskelbė praėjusią savaitę. Marius V. kaltintas sesers nužudymu, pripažintas kaltu, jam skirta 16 metų laisvės atėmimo bausmė. Žudikas kitai seseriai privalės atlyginti 5000 eurų neturtinę žalą.

Itin žiaurus nusikaltimas Šilutę sukrėtė praėjusių metų spalio pabaigoje. Tuomet Šilutės socialinių paslaugų centre gyvenusios ir kelias paras į jį negrįžusios 19-metės merginos pasigedo įstaigos darbuotojai.

Pradėta merginos paieška, o netrukus jos kūnas rastas užkastas šalia Šilutės esančiame Pagrynių kaimo miške, vos už poros kilometrų nuo Socialinių paslaugų centro.

Policijos pareigūnai greit nustatė įtariamąjį ir dar tą pačią parą jį sulaikė. Paaiškėjo, kad merginą išsinuomotame bute Gluosnių gatvėje stovinčiame name žiauriai nužudė jos pačios brolis Marius M., su kuriuo ji ir išėjo iš centro. Liudytojai matė, kad tuo metu tarp brolio ir sesers vyko konfliktas.

Baigęs egzekuciją sesers kūną Marius V. įkišo į didelį krepšį, dviračiu išvežė į mišką ir ten užkasė.

Vėliau nustatyta, kad vyras smaugė merginą rankomis ir plaktuku sudavė ne mažiau kaip 5 kartus į galvą bei kaklą. Nukentėjusioji netrukus mirė.

Teisme vyras iš esmės pripažino kaltę, tačiau teigė negalintis paaiškinti nusikaltimo motyvų ir prisimenantis tik tiek, kad sesuo jį sunervino.

Teismas konstatavo, kad kaltinimai išžaginimu, seksualiniu prievartavimu ir nužudymu, siekiant nuslėpti kitus – seksualinio pobūdžio – nusikaltimus, byloje nepasitvirtino. Teismo medicinos specialistų išvadose nukentėjusiajai nenustatyta jokių kūno sužalojimų, būdingų prievartiniams lytiniams santykiams panaudojant fizinį smurtą. Pažymėta, kad nepaneigta kaltinamojo versija, jog lytiniai santykiai vyko abipusiu sutikimu. Marius V. anksčiau buvo teistas ir už tos pačios sesers tvirkinimą.

Teisme konstatuota, kad žudikas nėra nuoširdus, nenurodė kai kurių reikšmingų bylos aplinkybių, kurios būtų padėjusios atskleisti nusikaltimą, teigė sunkiai jas prisimenantis, ir nesigailėjo nusikaltęs, nesijautė sesers nužudymu padaręs neturtinę žalą. Todėl jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Vyro atsakomybę sunkino tai, jog nusikaltimą padarė jau būdamas recidyvistas.

Kaltinamasis be kita ko, prašė papildomai ištirti jo psichinės sveikatos būklę, tačiau atsižvelgus į stacionarinės teismo psichiatrijos-psichologijos ekspertizės atlikimo metu išsamiai ištirtą jo psichinės sveikatos būklę, į racionalų jo elgesį teismo metu, nuspręsta, kad nėra pagrindo abejoti, jog jis pakaltinamas.

Apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniame teismui.

Šilutiškis Marius V. nuteistas tik už jaunesnės sesers brutalų nužudymą. Dėl jos išžaginimo ir seksualinio prievartavimo brolis išteisintas. Vitos Jurevičienės, ve.lt nuotr.

Parengta pagal klat.teismas.lt inf.