Už sukčiavimą – metai nelaisvės

resize 1200x900_img_2115Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai paskelbė nuosprendį, kuriuo pripažino kaltu Šilutės rajono gyventoją apgaule pardavus ne jam priklausantį automobilį, ir skyrė jam vienerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis iš įmonės paėmė paskolą ir lizingo (finansinės nuomos) sutarties pagrindu iš kitos įmonės už 7 300 Eur įsigijo automobilį „BMW X5“. Nors žinojo, kad automobilis jam nepriklauso nuosavybės teise ir neturi teisės jo parduoti, netrukus pardavė jį už beveik 4 000 Eur, nukentėjusiajam melagingai nurodydamas, kad yra automobilio savininkas.

Vyras teisme savo kaltę pripažino ir paaiškino žinojęs, kad jis, kol sumokės visą lizingo sutartyje numatytą automobilio kainą, yra tik jo valdytojas. Tačiau praėjus porai savaičių po minėto automobilio įsigijimo nusprendė jį parduoti, nes šis buvo su vasarinėmis padangomis, variklio defektu. Suradęs pirkėją ir surašęs pirkimo – pardavimo sutartį, nutylėjo aplinkybę, kad savininkas – ne jis. Iš gautų pinigų sumokėjo 430 Eur įmoką pagal lizingo sutartį, o likusius išleido savo reikmėms.

Teismas nusprendė, kad vyro kaltumas padarius nusikaltimą visiškai įrodytas nukentėjusiojo, liudytojų parodymais, byloje esančiais dokumentais. Skirdamas bausmę teismas įvertino, kad vyras prisipažino padaręs nusikaltimą, gailėjosi, kad jis, niekur nedirbdamas ir neturėdamas legalaus pragyvenimo šaltinio, būdamas baustas administracine tvarka už įvairius administracinius nusižengimus, taip pat teistas Lietuvoje ir ES valstybėse bei turėdamas neišnykusį teistumą už nusikaltimus nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, tyčia padarė nesunkų nusikaltimą, o padarytos žalos nukentėjusiajam neatlygino. Teismo vertinimu, tai rodo, kad jis linkęs daryti nusikaltimus ir tinkamų išvadų iš ankstesnių bausmių nepadarė.
Be to, teismas patenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį, nuteistasis turės atlyginti 4 000 Eur turtinę žalą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.