Už susistumdymą su policijos pareigūnu sumokės daugiau nei 12 tūkstančių litų

leg-painJau keturis kartus teistas už muštynes, svetimo turto sugadinimą bei vagystę G.G. pasipriešino policijos pareigūnui. Vyras bandė pabėgti – susistumdė ir apspardė pareigūną R.Š.

Neseniai chuliganas teisme išgirdo, kad už grumtynes su policijos pareigūnu teks sumokėti 12 399,96 Lt.

Pernai rugsėjo 5-osios naktį G.G. kartu su draugais svaiginosi alkoholiniais gėrimais prie Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos. Apie 24 val. prie 47-tojo Lietuvininkų gatvės namo kompanija susimušė su nepažįstamais vaikinais.

Tuo metu policijos komisariate budėję pareigūnai gavo pranešimą, kad mieste, prie baro, vyksta muštynės. Patikrinti situacijos atvyko policininkas R.Š. kartu su D.F. ir A.M., tačiau prie baro buvo ramu. Netrukus policininkai pamatė gatve bėgantį vyrą. Su R.Š. atvykę pareigūnai nusivijo vaikiną automobiliu, o jis pats liko stovėti prie Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos įėjimo.

Neilgai trukus prie R.Š. priėjo tuo metu ne tarnyboje buvęs kolega A.U. Neuniformuotam A.U. R.Š. papasakojo apie gautą pranešimą dėl muštynių. Jiems bekalbant G.G. išbėgo iš mokyklos pusės, kirto Lietuvininkų gatvę ir nubėgo tolyn. R.Š. pasileido jam iš paskos, prisivijęs bėglį sušuko „Stok, policija!“, tačiau G.G. nepakluso. Pareigūnas ne kartą šūktelėjo „Stok, policija!“ ir pasiėmęs raciją imitavo, kad perduoda duomenis kuria kryptimi bėga G.G.

Išsigandęs bėglys bandė palįsti po automobiliu, tačiau šis buvo žemas ir vyras po juo netilpo. Norėdamas sprukti, stojosi ir nulaužė automobilio veidrodėlį. Tada pareigūnas R.Š. prisivijo jį ir pačiupo už drabužių, bet pagautasis stengėsi ištrūkti, muistėsi ir spardė pareigūnui kojas. Netrukus į pagalbą atbėgo A.U., kuris padėjo sutramdyti jaunuolį ir uždėti antrankius.

R.Š. dešinė koja buvo kruvina, kojinės suplėšytos, jis kolegai pasiskundė, kad skauda koją. Pareigūną apžiūrėję medikai nustatė, kad grumtynių metu jam buvo nubrozdintos kojos, patempti ir įplyšę dešinės čiurnos raiščiai. Grumtynių metu patirtus sužalojimus R.Š. gydėsi namuose, visą mėnesį negalėjo dirbti.

R.Š. pareikalavo iš chuligano priteisti 3000 Lt neturtinės žalos atlyginimo, Klaipėdos ligonių kasa prašė priteisti 374,07 Lt gydymo išlaidoms padengti, o Policijos departamentas pateikė 9025,89 Lt ieškinį.

Teismas G.G. už visus nusikaltimus paskyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 2 metams ir 6 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.