Už telefono vagystę – teistumas, bauda ir pinigų konfiskavimas

Telefonu vagisNevedęs ir niekur nedirbantis S.L. dar 2014-aisiais nuolat mindžiodavo Šilutės rajono apylinkės teismo slenkstį. Per du minėtų metų mėnesius dėl vagysčių buvo teisiamas tris kartus.

Praėjusių metų spalį nusikalstamos veiklos neatsisakęs vyras vėl pratęsė teistumų istoriją. Šią gegužę įvykusio teismo metu teisėja dėl vagystės jam skyrė 40 MGL (1506,40 Eur) baudą, kurią privalės sumokėti per 10 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat iš jo konfiskuoti 180 Eur, gauti pardavus vogtą telefoną.

Vieno S.L. pažįstamo namuose vyko išgertuvės, ten vartodami alkoholį linksminosi keletas vaikinų. Po kiek laiko prie išgėrinėjančios kompanijos prisijungė ir S.L. nepažįstamas vaikinas, kuris turėjo mobilųjį telefoną.

Kadangi vagišius kaip tik tą vakarą buvo sudaužęs savo mobilųjį, todėl nepažįstamojo D.A. paprašė pasinaudoti jo telefonu. Šis sutiko duoti brangų mobilųjį. Blogų kėslų turintis vaikinas po to nužiūrėjo, kad D.A. įsidėjo telefoną į kambaryje buvusios striukės kišenę. Palaukęs, kol telefono savininkas išeis iš buto, S.L. slapčia ištraukė telefoną iš kišenės ir paslėpė ant spintos.

Telefono pasigedęs vaikinas teisme pasakojo, kad kartu su keliais vaikinais dalyvavo išgertuvėse, tačiau savo 420 Eur vertės telefono niekur negalėjo pamesti, nes jį saugiai laikė striukės kišenėje.

Po poros dienų, neturėdamas pinigų alkoholiui nusipirkti, S.L. nusprendė  vogtą telefoną užstatyti lombarde. Mieste užkalbino nepažįstamą žmogų ir jo paprašė telefoną parduoti lombardui. S.L. sakė, kad tai jo telefonas, todėl vyras sutiko ir už 180 Eur užstatė minėtą telefoną. Už paslaugą vagišius pagalbininkui davė 10 Eur. Į nusikaltimą įtrauktas vyras tik po keleto dienų sužinojo, kad jis lombarde užstatė vogtą telefoną.

Likusius už telefoną gautus pinigus vagišius išleido pirkdamas alkoholinių gėrimų, cigarečių, maisto produktų.

Išaiškinus vagystę nukentėjusiajam grąžintas telefonas, dėl to jis civilinio ieškinio vagiui nereiškė.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.