Už vagystes iš automoblių – laisvės apribojimas metams

automobiliu-vagystes-mieste-nesiliauja2Gegužės 28-osios naktį E.A. suplanavo neeilinį pasivaikščiojimą – pasiėmęs atsuktuvą išėjo vogti. Per tą naktį įsilaužė į 3 automobilius, juos aplamdė ir iš vieno jų pavogė magnetolą.
Kadangi piniginius nuostolius jis automobilių savininkams atlygino, už svetimo turto gadinimą teismas jam apribojo laisvę vieneriems metams. Visus metus E.A. negalės išeiti pasivaikščioti naktį, nes nuo 22 val. iki 6 val. turės būti namuose.

Pirmosios vagystės metu ties Dariaus ir Girėno gatvės 6-uoju namu vagis patyrė fiasko – atsuktuvu išdaužęs priekinį automobilio „VW Passat“ stiklą jis tikėjosi pavogti 500 Lt kainuojančią  automagnetolą, tačiau jo noras liko neišsipildęs. Vagišius nerado automagnetolos valdymo skydelio, nes apdairi automobilio savininkė jį buvo pasiėmusi.
E.A. vis tiek nenuleido rankų ir toliau niokojo tą patį automobilį – matyt, jis labai troško tos magnetolos, nes išlaužęs priekinių kairės pusės durelių spynelę galiausiai išplėšė tik magnetolos laidus.

Automobilio savininkei G.G. padaryta 220 Lt žala, o „sunkiu darbu“ pavogtų laidų vertė tik – 20 Lt.

Po 20 minučių E.A. jau buvo Aukštumalės gatvėje, ties namu Nr. 1. Vėl nusitaikė į „VW Passat“ markės automobilį. Išdaužęs dešinės pusės galinių durelių stiklą ir aplamdęs dureles, įlindo į automobilio vidų. Ten tikėjosi rasti K.D. priklausančių vertingų daiktų, tačiau vagiui vėl teko nusivilti – nieko vertinga automobilyje nebuvo.

Nepailstantis vagis neprarado vilties rasti norimą grobį – tos pačios gatvės 5-ojo namo kieme išdaužė R.G. priklausančio automobilio “Audi 80” dešinės pusės priekinių durelių stiklą ir įsibrovė vidun. Šįkart E.A. aplankė sėkmė – iš automobilio jis išplėšė 200 Lt kainuojančią automagnetolą. Laimikį vagis parsinešė namo.

Automobilius apgadinęs ir iš jų vogęs vyras teisme pasakojo, kad tą vakarą, apie vidurnaktį, išėjo plėšti automobilių iš anksto viską apmąstęs, todėl pasiėmė atsuktuvą.

Automobilių savininkai aplamdymus pastebėjo ryte

G.G. pareigūnams patvirtino, kad automagnetola iš „VW Passat“ nebuvo pavogta, nes ji buvo nusegusi ir su savimi pasiėmusi automagnetolos valdymo skydelį. Moteris automobilį buvo užrakinusi, tačiau jame nebuvo įrengta apsaugos signalizacija. Kadangi nusikaltimą padaręs vaikinas jai žalą atlygino, todėl ji byloje civilinio ieškinio nereiškia ir pastarajam jokių pretenzijų neturi.

Į policiją kreipėsi ir K.D., kuris ryte pastebėjo apgadintą savo automobilį ir išmėtytus salone laikytus daiktus. K.D. policijai pasakojo, kad iš automobilio niekas nedingo. Šiame automobilyje apsaugos signalizacija buvo įrengta, tačiau jis negirdėjo, kad ši būtų suveikusi.

E.A. atlygino K.D. padarytą 300 Lt turtinę žalą.
Automobilio„Audi 80“ savininkė R.G. pastebėjo išdaužtą stiklą, pavogtą automagnetolą. Automobilyje signalizacija nebuvo įrengta. Moteris kreipėsi į Šilutės policiją ir pateikė pareiškimą dėl vagystės. Jai padaryta 280 Lt žala.
Sulaikytas E.A grąžino pavogtą automagnetolą ir atlygino už išdaužtą stiklą padarytą žalą.

Teismas vagišiui skyrė metų laisvės apribojimą, įpareigojant jį visą bausmės atlikimo laikotarpį naktimis būti namuose, užsiregistruoti Darbo biržoje, dirbti arba mokytis.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.