Už vairavimą išgėrus vyriškiui teks susimokėti 2000 eurų baudą

Būdamas neblaivus ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo šilutiškis nusprendė pasiaukoti dėl pusbrolio ir vietoj jo vairuoti automobilį.

R. B. nuvažiavęs 200 metrų buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Vyrui alkotesteriu nustatytas itin sunkus girtumas – 3,63 promilės.

Už tokį vyriškio „pasiaukojimą“ Šilutės teismo rūmuose R. B. skirta 2000 eurų bauda.

Kaltinamojo R. B. pusbrolis V. F. ne savo automobiliu atvažiavo pas savo mamą ir paliko automobilį kieme. Šalimais gyveno R. B., tad kaltinamojo pusbrolis nusipirkęs degtinės nuėjo pas R. B. išgerti degtinę kartu. Jau pusbroliui atėjus kaltinamasis buvo neblaivus, todėl dar išgėręs jis visai apgirto ir ne viską gerai prisiminė. Praėjus kuriam laikui vyrai kartu nusprendė nueiti į automobilį ir paklausyti muzikos. Kaltinamasis atsisėdo į vairuotojo vietą. Automobilio rakteliai buvo spynelėje. Pasak R. B., jis nežino kodėl ir kur važiavo. Prisimena tik kaip Žibintų gatvėje juos sustabdė policijos pareigūnai.

Teisiamajame posėdyje kaltinamasis R. B. pripažino savo kaltę ir patvirtino savo pasiaiškinimą ikiteisminio tyrimo metu. Jis sakė, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus sėdo už automobilio vairo. Savo paaiškinime vyriškis teigė, kad taip pasielgė, nes nenorėjo, kad pusbrolis išgėręs vairuotų mašiną ir taip prarastų teises, nes turi šeimą ir du vaikus. Taip pat teigė, kad jis  atėmė iš pusbrolio mašinos raktelius ir sėdo už automobilio vairo, nes norėjo pavežti V. F. Tačiau pavažiavus kokius 200 metrų juos sulaikė policijos pareigūnai.

Pirmojo patikrinimo metu vairuotojui R. B. buvo nustatytas 3,63 promilių girtumas, o antro patikrinimo metu praėjus 20 minučių – 3,82 promilės.

Teismas R. B. pripažino kaltu ir skyrė 2000 eurų baudą, uždraudė naudotis teise vairuoti dviems metams bei konfiskavo automobilį.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.