Užbaigus Policijos komisariato remontą interesantai po pastatą nebeklaidžios

PK remontas_NausedieneDaug metų Šilutės policijos pareigūnai laukė savojo komisariato remonto, o jo vadovai bandė pasiekti, kad jis būtų pradėtas.

Šiandien ir vieni, ir kiti lengviau atsikvėpė: per metus nuo remonto pradžios 2015 metų rudenį daugiau nei pusė viso Šilutės PK pastato jau suremontuota, antrosios pusės remonto pabaiga numatyta kitų metų vasarą ar net pavasarį.

Vedžiodamas po nušvitusias ir dar dažais kvepiančias patalpas Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas neslepia džiaugsmo, kad šviesiomis spalvomis dažytuose kabinetuose jau statomi naujutėliai baldai, kad gerėja pareigūnų ir kitų darbuotojų darbo sąlygos, o baigus remontą ir į komisariatą ateinantiems interesantams bus sudarytos sąlygos paprasčiau susisiekti su reikiamais pareigūnais.
Žmonės po komisariatą neklaidžios

Pertvarka matoma dar neįžengus į PK pastatą – tai daugelio neįgaliųjų išsvajotas nuožulnus įvažiavimas į komisariatą per Migracijos tarnybos koridorių, apie kurio poreikį šilutiškiai neįgalieji kalbėjo ne kartą. Migracijos tarnyba buvo suremontuota dar 2013-aisiais, tad šiemet čia statybininkai jos koridoriais nevaikščiojo.

Įžengusieji per paradines durus irgi stabteli priešais naujovę – stiklo sieną, ties kuria jau netrukus kiekvienas interesantas ir privalės sustoti. Mat čia, pirmojo aukšto foje, bus įrengtas vadinamasis vieno langelio skyrius, kur ištisą dieną budinčiam pareigūnui žmogus paaiškins ko ir pas ką atvykęs. Čia piliečiai galės įteikti savo raštiškus prašymus, kurie bus perduodami tyrėjams pagal jų kompetenciją.

O jei žmogus atvyko kviečiamas, čia bus iškviestas ir tyrimą jo reikalu atliekantis pareigūnas. Jis arba atliks apklausą čia pat įrengtuose apklausų kambariuose, arba nusives žmogų į savo kabinetą. Po apklausos jis interesantą privalės ir palydėti iki išėjimo.

Čia pat, pirmajame aukšte, bus įrengtas ir nepilnamečių apklausos kambarys, ir atpažinimo kambarys, o gegužės mėnesį panaikinto Operatyvaus valdymo poskyrio vietoje įsikurs dabar naujai įsteigtas Reagavimo skyrius.

A.Mikalauskas sako, kad pareigūnams tokia tvarka gal bus mažiau patogi už dabartinę, tačiau interesantams turėtų būti žymiai patogiau, nei klaidžioti po tris pastato aukštus, ieškant reikiamo kabineto. Beje, interesantai į kitus aukštus kada sumanę ir nepateks, nes stiklo sienos duryse bus įrengta elektroninio užrakto sistema.

Pas tyrėjus – per vidinį kiemąPK remontas_durys

Antrajame pastato aukšte šviesiomis spalvomis pasitinka jau suremontuota PK salė, kur vyksta visi iškilmingi renginiai, suremontuoti ir administracijos kabinetai, ikiteisminio tyrimo tyrėjų darbo vietos.

Tiesa, dabar norintieji patekti pas Veiklos skyriaus ar administracines teisenas nagrinėjančius pareigūnus turi eiti paprastiems mirtingiesiems neįprastu keliu – per vidinį PK kiemą.

Jau gražu ir trečiajame pastato aukšte, kur dirba specializuoti padaliniai. Čia įrengtos Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotolinės darbo vietos, dirba sunkius ir labai sunkius, taip pat – organizuotam nusikalstamumui priskiriamus nusikaltimus tiriantys pareigūnai.

Visur – nė vieno seno baldo, kurie, anot A.Mikalausko, jau buvo tarnavę po ketvirtį amžiaus, todėl pasenę ir fiziškai, ir morališkai. Įmonės jau veža ir montuoja naujus baldus.

Šiuo metu remontas vyksta senajame komisariato pastate, kuris yra centrinėje miesto gatvėje, todėl kartu su ja patenka į istorinio paveldo teritoriją. Todėl pastato išorė nė kiek nebus keičiama.

Tikisi remontuoti ir stogą

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vygandas Mylimas priminė, kad Šilutės PK ir visą jo turtą apskrities VPK perėmė 2012 metais, o jau 2013-aisiais pavyko pradėti remonto projektavimo darbus.

Viso remonto darbai atsieis 1 milijoną 124 tūkstančius eurų, darbus atlieka UAB „Infes“ iš Vilniaus.

Sutartis su statybininkais pasirašyta iki 2017 metų liepos, tačiau AVPK vadovybė tikisi, kad darbai bus užbaigti anksčiau. Kitiems metams liko dalies PK stogo keitimo darbai, tikimasi, kad ir tam reikalui pavyks gauti lėšų.