Uždrausta realizuoti džiovintų obuolių siuntą iš Kinijos

Džiovinti obuoliai. / polarbearstale.blogspot.com nuotr.Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pradėtas skubus tyrimas dėl nesaugių produktų – džiovintų obuolių iš Kinijos – pateikimo į rinką. Tyimas pradėtas vadovaujantis informacija, gauta per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF.

Pranešimą RASFF sistema išplatinusi Estijos atsakinga institucija informavo, kad Lietuvos įmonė UAB „Arimex“ (Kirtimų g. 49, Vilnius) įvežė ir Estijos rinkoje išplatino 104 kg  džiovintų obuolių iš Kinijos, kuriuose laboratoriniais tyrimais nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją viršijantis konservantų sulfitų kiekis.

Atsižvelgiant į šią informaciją, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nedelsiant  uždraudė Lietuvos rinkoje realizuoti tos pačios partijos džiovintus vaisius iš Kinijos. Tyrimais nustatyta, kad sulfitų kiekis džiovintuose obuoliuose sudarė 1071 mg/kg, o tai beveik dvigubai viršija nustatytą didžiausią leistiną koncentraciją – 600 mg/kg.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Arimex“ susigrąžintus iš Estijos ir surinktus iš mūsų šalies rinkos džiovintus vaisius  saugiai sunaikinti arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos. Tyrimas dėl nesaugių maisto produktų pateikimo į rinką tęsiamas.