Užgavėnių šėlionės prasideda rytoj

UzgavenesUžgavėnės – jau visai čia pat. Antradienį sočiai kirsim blynus ar šiupinį, stebėsime Lašininio ir Kanapino kovą ir dalyvausime kitose Užgavėnių linksmybėse, o jų mūsų rajone bus daug. Taigi pateikiame, kada, kur ir kaip per Užgavėnes šėlios Pamario krašto gyventojai.

Jau rytoj (vasario 6 d.) Ventės rage 13 val. visi kviečiami versti kailinius, veidą suodžiais “pasipuošt”, kaimyną pasigriebt ir kaukėtus, nešinus blynais bei karštais gėrimais į Ventės ragą sugužėt. Jus vilios raganos, velniai, čigonai žaidimai ir blynų kvapas, linksmins muzikantai.

Iš Kintų stotelės autobusas į Ventę veš 12.30 val.

Vasario 9 dieną, antradienį, 17.30 val. esate kviečiami į Šiupinio šventę Šilutėje, prie Kultūros ir pramogų centro.

Išvysite persirengėlių eiseną, Lašininio ir Kanapinio varžytuvės, Morės ir žiemos blogybių sudeginimą, išgirsite apie užgavėnių papročius, žaidimus ir burtus; šeimininkės vaišins Klaipėdos krašto šiupiniu; dainas ir gerą nuotaiką dovanos folkloro ansamblis „Verdainė“, kaimiškos muzikos ansamblis „Karčema“ ir kapela „Šilo aidai“.

Nepamirškite spalvingų kaukių, šiltų batų, storų pirštinių ir geros nuotaikos! Visus vargus ir blogybes surašę galėsite parduoti čigonei!

MŪSŲ STALAS -JŪSŲ BLYNAI! KVIEČIAME DALYVAUTI SKANIAUSIŲ BLYNŲ, IŠRADINGIAUSIOS KAUKĖS IR KITOSE VARŽYTUVĖSE!

Antradienį 11 val. Gardame visi maži ir dideli kviečiami į Gardamo bendruomenės parkelį susitikti su Užgavėnių šėliotojais!

Antradienį Žemaičių Naumiestyje, 12-14 val., PARIBIO MIESTELIO UŽGAVĖNIŲ ŠĖLIONĖS

Ateikit persirengę taip, kad net draugas ar kaimynas neatpažintų! Laukiam Jūsų raguotų, plaukuotų, ožiais, raganom ir visokiom kitokiom būtybėm pavirtusių!

Nuo 12.00 val. – persirengėlių šėlionės Žemaičių Naumiesčio miestelyje.
Nuo 13.00 val.: „Persikūnijimo kambarys“ – pailsėk nuo savęs;

Jūsų taip pat laukia „Rogučių ralis“ – greičiausios šeimos taurei laimėti (bet kokiu oru); fotosesija Kanapinio ir Lašininio draugijoje; blynų kąsniavimas – kad pilvas būtų kietesnis už kaktą; arbatos ragavimas: vaišina „Pilutės“ ubagai; pasivažinėjimas žirgo traukiamu vežimu.

Nuo 14.00 val. – baigiamoji šventės dalis: Lašininio ir Kanapinio kova, Morės – žiemos ir tamsos simbolio sudeginimas; įpūdingiausių kaukių, rogučių ralio nugalėtojų apdovanojimai.

Dalyvauja: gimnazijos tautinių šokių kolektyvas, Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“.

Antradienį 13 val. Vainute visi kviečiami į ŽYDŲ TURGŲ, kuris vyks geram orui esant Vainuto miestelio centre, o jei dangus su žeme maišysis Užgavėnių linksmybės vyks Vainuto bendruomenės salėje.

Turgavoti suvažiuos visi velniai, ubagai, žydeliai, čigonai, persivalgiusius gydys daktarai. Į aršią ir amžiną kova kvies  Kanapinis ir Lašininis,  o gražuolė turgaus pažiba, Morė mylima, liepsnose kvatosis. Visi kaukėti šoks, tryps, gros, žiemą varys, pavasarį šauks, žemę budins, blynus valgys.

Nepraleiskite triukšmingiausios metų šventės!!!

Antradienį 15 val. Saugose, turgaus aikštėje, visi kviečiami  į Šiupinio ir blynų fiestą. Verskit kailinius, čiupkit barškalus ir tarškalus į rankas, nes reiks žiemą visiškai išvaryt ir iki stoties prisiryt! Šiupinio virėjai ir blymų kepėjai visaip varžysis dėl sočiausio ir skaniausio šiupinio, storiausio ir didžiausio blyno vardo,
Laukia puikūs prizai už išradingumą ir originalumą! Dalyvaukit, kad žiema negrįžtų!

14.30 val. nuo pagrindinės mokyklos autobusas vilkytiškius veš į Saugas.