Užkrečiama liga sergančio vaikų skriaudiko teismas vyko už grotų

kalejimas zagintojuipilaitienesNe kartą teistas itin pavojingu recidyvistu pripažintas mažametės apiplėšimu ir išžaginimu kaltinamas 25 metų naumiestiškis – vis dar nenuteistas, nors nusikaltimas įvykdytas daugiau kaip prieš dvejus metus. Medikai neleidžia jo atvežti į teismą, nes vyras serga sunkia užkrečiama liga, keliančia pavojų ir aplinkiniams.

Todėl nuspręsta bylą nagrinėti Pravieniškių pataisos namuose. Čia atvyko Klaipėdos apygardos teismo teisėjas, sekretorė, prokurorė ir gynėjas.

Baudžiamoji byla buvo išnagrinėta per dieną. Kaltinamasis visą laiką dėvėjo apsauginę kaukę, medicininės kaukės buvo išdalintos ir kitiems teismo proceso dalyviams.

R.Krivičius savo kaltę pripažino iš dalies. Prokurorė paprašė jam skirti vienuolika metų nelaisvės. Nuosprendis bus skelbiamas kovo pabaigoje Pravieniškėse.

2012 metų gruodžio 3-iąją, ką tik grįžęs iš Pravieniškių pataisos namų, anksčiau daug kartų už apiplėšimus ir vagystes teistas R.Krivičius sukinėjosi Klaipėdoje. Vyrui knietėjo greitai ir lengvai prasimanyti pinigų.

Pamatęs gatve į muzikos mokyklą einantį berniuką, R.Krivičius jį užpuolė. Baugindamas, grasindamas suspardyti, atėmė iš vaiko mobilųjį telefoną. Tą patį vakarą grobį už 100 litų pardavė lombarde.

Gautus pinigus išleidęs alkoholiui plėšikas greitai buvo sučiuptas ir suimtas. Už šį nusikaltimą jam skirta pusantrų metų nelaisvės.

Teismas konstatavo, kad R.Krivičius už grotų nepasitaisė, nenori keisti įprasto gyvenimo būdo, toliau pažeidinėja įstatymus. Jis buvo pripažintas visuomenei itin pavojingu recidyvistu ir sugrąžintas į kalėjimą.

Po gruodžio pradžios išpuolio praėjus dešimčiai dienų dar neįkliuvęs R.Krivičius vėl šlaistėsi Klaipėdos gatvėmis ir tykojo aukų.
Liubeko gatvėje, prisigretinęs prie vienos namo grįžtančios mergaitės, čiupo ją ir grasindamas sumušti pareikalavo atiduoti vertingesnius daiktus.

Išsigandusi mažametė užpuolikui ištiesė mobilųjį telefoną „Samsung“, iš piniginės iškrapštė 10 litų, bet R.Krivičiui to neužteko – nusitempęs dvylikametę į laukus už prekybos centro, ją išžagino.

Mergaitės tėvai kreipėsi į policiją. Pareigūnams atvykus į Žemaičių Naumiestį, kur R.Krivičius gyveno su būstą Klaipėdoje praradusia motina ir patėviu, įtariamasis per namo langą basas stryktelėjo į pusnį ir nubėgo.

Paieškas apsunkino bėglio pėdsakus užpusčiusi pūga. Manyta, kad lengvai apsirengęs R.Krivičius šaltyje neilgai ištvers.
Taip ir atsitiko – sušalęs bėglys naktį atkurnėjo į motinos namus. Vėl pasirodę pareigūnai jį aptiko tualete, ant klozeto. Užsivilkęs šiltą striukę, užsimaukšlinęs kepurę R.Krivičius buvo pasirengęs sprukti.

Vos daugiau kaip dvi savaites laisvės oru pakvėpavęs plėšikas vėl buvo uždarytas į areštinę. Motinos bute atrastas ir įkaltis – iš mažametės klaipėdietės pagrobtas telefonas „Samsung“. R.Krivičius anksčiau trejus metus kalėjo už tuos pačius nusikaltimus – gatvėse užpuldavo ir apiplėšdavo vaikus.

Už grotų atsidūręs R.Krivičius laiko veltui neleido – sukurpė pareiškimą teismui, kad Klaipėdos areštinėje, kur jis dažnai atgabenamas, sąlygos neatitinka nustatytų higienos reikalavimų: kamerose trūksta erdvės, nes apgyvendinama per daug žmonių. Recidyvisto manymu, tai yra žmogaus emocinis kankinimas, orumo žeminimas ir ateityje dėl to jam gali kilti fizinių ir psichologinių sveikatos sutrikimų.

Už tai jis iš valstybės sumanė pareikalauti 20 tūkst. litų neturtinės kompensacijos.

Vaiko žaginimu kaltinamo naumiestiškio skundas apkeliavo kelias teismų instancijas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jį patenkino tik iš dalies – pripažino, jog sąlygos areštinėse ne visuomet atitinka reikalavimus, bet prašymą dėl piniginės kompensacijos atmetė.